artwork

ChatGPT Time Dergisi’ne kapak oluyor

1 yıl önce

0

Time dergisinin son sayısının kapağında ChatGPT yer alacak

Kapaklarıyla adından söz ettiren Time dergisinin son sayısının kapağında bu kez ChatGPT yer alacak. Dönemin en önemli gelişmelerini kapağına taşıyan dergi bu kez dünyanın sıkça konuştuğu yapay zekalı sohbet robotunu seçti.
ChatGPT fırtınası tüm dünyayı etkisine almışken Time dergisi de buna kayıtsız kalamadı. Dünyaca ünlü haber dergisi 27 Şubat – 6 Mart 2023 tarihli sayısının kapağında, OpenAI’nin yapay zeka tabanlı sohbet robotuyla yapılan bir diyaloğa yer verdi.
Yapay zeka ile sohbet eden Time editörleri sohbet robotuna yapay zeka patlamasını ve yükselişini özetleyen, ayrıca bu trendin bir parçası olmaya çalışan teknoloji şirketlerini ele alan kapsamlı bir makalede kullandıkları başlık hakkındaki fikirlerini sordu.

Kapakta ChatGPT “düşündürücü” ve “dikkat çekici” olarak değerlendiriyor. Aynı zamanda ilgili yazının yapay zekanın potansiyel riskleri hakkında kamu bilincini artırmaya yardımcı olabileceği de belirtiliyor.

Time dergisi 1923 yılında yayın hayatına başladığı günden bu yana güncel olaylar, siyaset, iş dünyası, sağlık, bilim ve eğlence konularında bilgilendirici içeriklere yer veriyor.