Site icon Campaign Türkiye

Channel 4 ve ITVX tanıtımlarında tanıdık bir ses duyacaksınız

Domino’s, Channel 4 ve ITVX sponsorluğunun bir parçası olarak VoD kampanyası yayınladı.

VCCP London imzası taşıyan 15 saniyelik ve beş saniyelik tanıtımlar; korku, romantik ve suç draması dahil olmak üzere TV ve film türlerinden ilham alıyor. Farklı tanıtımlar, izleyicinin izlemek üzere olduğu programın veya filmin türüyle eşleştirilecek.

Reklam, markanın artık üçüncü yılında olan “Domin-oh-hoo-hoo” yodelini hikayenin doruk noktalarına yerleştirerek geleneksel TV ve film anlarına farklı bir dokunuş katıyor.
Bir mahkemede yargıç, hakem heyetinden kararını istediğinde içlerinden biri odanın beklediği kararı vermek için ayağa kalkar ve ağzından şu çıkar: “Domin-oh-hoo-hoo.” Bir diğer reklamda ise birine aşkını ilan etmek üzere olan bir adam görürüz ve ardından markanın yodelini söyler.

Domino’s İngiltere ve İrlanda Pazarlama Müdürü Harry Dromey, Campaign’e şöyle konuştu: “Bu kısma dair brief’imizde Domino’s’u televizyon karşısında geçen gecelerle eş anlamlı hale getirmek vardı.

Brief’te bizim için en büyük olay, insanları kızdırmadan akılda kalıcı bir farkındalık elde etmekti. İnsanların sinirini bozarak akılda kalıcı bir farkındalık elde etmek oldukça kolaydır ancak biz bunu, onları gerçekten eğlendirerek yapmak istiyoruz.
Birden fazla farklı uygulamanın gerçekleştirilebileceği bir fikre ihtiyacımız vardı çünkü nihayetinde bunlar önümüzdeki birkaç yıl içinde kelimenin tam anlamıyla milyarlarca kez görülecek. İnsanların sıkılmaması veya hayal kırıklığına uğramaması için biraz çeşitliliğe ihtiyacınız var.”

Filmler, Brand Ignite tarafından yürütülen ve yodelin Birleşik Krallık’ta %93 oranında bilindiğini ortaya çıkaran tüketici araştırmasının ardından 18- 44 yaş arası hedef kitleye ulaşmak için tasarlandı.

Dromey, Domino’s’un “yaratıcı çıtayı yükselterek” bu medya ortaklığından elde ettiği “yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak” istediğini söyledi. “Yaratıcılığın değerini anlayan bir işte çalıştığım için gerçekten şanslıyım. Bu sadece iş değil, franchise’lar da bunu anlıyor.” Dromey, yaratıcılığın en güzel yanının doğasında “tesadüfen keşfedilme” olmasını da sözlerine ekledi.

“Yodel, bir reklamın parçasıydı ve sonra birdenbire şöyle diyorsunuz: ‘Dur bir saniye, bu bir reklamın yalnızca bir bölümünden daha fazlası, bu artık gerçekten ayırt edici bir marka varlığı. Yaptığımız her şeyi hayata geçirebilmenin sevincini yaşıyoruz’. Logonun yanı sıra, Domino’s’un sunduğu en bilindik unsurlarla birlikte orada. Öyleyse neden onu kaybedesiniz?”

Domino’s, 2019’dan beri Channel 4’da ve 2018’den beri eski adıyla ITV Hub olan ITVX’te yayın sponsoru.


Künye
Yaratıcı Ajans: VCCP London
Medya Planlama ve Satın Alma: Havas Media UK, Havas Play

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version