Channel 4 markalı eğlence dizisi için Google ile ortak oldu

Göz alıcı genç İngiliz Batı Afrikalılar’ın hayatlarını gösteren program Highlife, kanalın Black to Front girişimi esnasında başlayacak.

Channel 4, teknoloji şirketinin akıllı telefon ve tablet serisi Google Pixel ile iş birliği yaptı. Dört bölümlük bir “docu-ality” dizisi olan Highlife, kanalın bugüne kadarki en büyük markalı eğlence ortaklığı.

Highlife, “hepsi kendi başarı hayallerinin peşinden koşan bir grup hırslı, çekici genç İngiliz Batı Afrikalı’nın hayatlarını ve aşklarını” konu alıyor. Yüksek aile beklentilerinin genellikle kariyer seçimlerini, ilişkileri ve hatta arkadaşlık gruplarını etkilediği bir topluluğu gözler önüne seriyor.”

Channel 4’un Black to Front Projesi’nin bir parçası olarak 10 Eylül’de yayın hayatına başlayan programda siyahi yetenekler ön planda olacak. Diğer programlar arasında Bolu Babalola’dan dört genç siyahi İngiliz arkadaş hakkında bir komedi olan Big Age yer alırken, Celebrity Gogglebox’ın tamamen siyahi bir kadrosu olacak.

Channel 4 ile Google arasındaki ilk ortaklık, OMD UK ve Channel 4’un ticari kolu 4Sales tarafından sağlandı. OMD UK, orijinal konsept geliştirmeye öncülük etti ve çevrim dışı medya zenginleştirmeyi destekledi.

Luti Media tarafından yaratılan sosyal dizi Picture This, “Highlife kadrosuna ve onların ilişkilerinin, yaşam evrelerinin ve kültürünün dünyayı nasıl etkilediğine ışık tutacak”. Aynı zamanda yeni Google Pixel 6 telefonu da ilk gez görüntülenecek.

Tanıtımlarda en iyi siyahi İngiliz komedyenler Kojo Anim, Lola Jagun ve A Dot, programla ilgili düşüncelerini paylaşıyor. Kanalın “Faces of 4” formatını kullanan içeriğe bağlı reklamlarda ise Highlife oyuncuları Bernicia, Cuppy, Kidd ve Chiefer; Pixel 6’nın özelliklerinin profilini çıkarırken yaşamları ve kültürleri hakkında soruları yanıtlıyor.

Omnicom Media Group’a ait Drum, Luti Media ile yakın bir şekilde çalışarak tanıtım ve bağlamsal reklamlar için genel anlaşma ve yaratıcılık konusunda görev üstlendi. Highlife, Cr8tive Row ve Optomen tarafından ortaklaşa üretiliyor.

Channel 4 Markalı Eğlence ve Yaratıcı Lideri Sophie Lloyd: “Highlife, bu özel ortaklığın ölçek olarak ve entegre doğasında yer alan herkesin fantastik iş birliği ve sıkı çalışmasının kanıtıdır.

Channel 4’un Black to Front Projesi’ne denk gelen ve Britanya’nın kültürel çeşitliliğini ekrana olumlu bir şekilde yansıtan bu inanılmaz diziyi nihayet Google Pixel ile birlikte paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.