CEF 2018: Toparlanma Döneminde Küresel Ekonomiler İçin Akademik Perspektifler

CEF 2018, Türkiye’de Özel Sektör ve Geleceğe Giden Yol panelinin ardından verilen aranın ardından Toparlanma Döneminde Küresel Ekonomiler İçin Akademik Perspektifler paneli ile devam ediyor.

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Evrim Akdoğu ve Doç. Dr. Yiğit Atılgan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelin diğer konukları, Oliver Wyman Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Uğur Köylüoğlu, Boston College Kürsü Başkanı Prof. Dr. Philip Strahan ve Georgia State University Kürsü Başkanı Prof. Dr. Vikas Agarwal oldular.

Oturumdan öne çıkan notlar ise şu şekilde:

Philip Strahan

“Genel hatlarıyla stres testinin içeriğinde 3 temel unsur var: “1. Senaryo, bir dizi ekonomik değişkeni ele alıyorsunuz ve bunlar pek çok banka için kayıp olabilecek şeyler, bunlar hipotetik gelecekte sizi etkileyebilecek değerler. 2. Maruziyet, bu risklere olan maruziyeti, 3. Model, haritalandırma yaparak potansiyel geleceği öngörmeye çalışıyorsunuz.”

 

Uğur Köylüoğlu

“İş yaparken alışık olduğumuzun dışına çıkmamız ve değişim için de esnek olmamız gerekiyor.”

 

Vikas Agarwal

“Kısa-uzun tanımları artık koruma tahlil fonlarını tanımlamaya yetmiyor. Koruma fonu işinin içinde sadece profesyonel hem bireysel hem kurumsal yatırımcılar bulunuyor.”

 

Oturumun ardından öğle yemeği arası verildi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.