Site icon Campaign Türkiye

Caz Festivali’nin afişi Gülsün Karamustafa imzalı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 17 yıldır Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen 21. İstanbul Caz Festivali, 1–16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival, bu yıl da cazın önde gelen isimlerinden güncel müziğin yıldızlarına birçok ismi İstanbul’un 13 farklı mekanında ağırlayacak.

Festivalin afişi, Gülsün Karamustafa ile Bülent Erkmen işbirliğiyle hazırlandı. Gülsün Karamustafa’nın “Vaat Edilmiş Resimler” serisinden detaylar, İKSV Kurumsal Kimlik Danışmanı Bülent Erkmen’in tasarımıyla festivalin afişine dönüştürüldü.

Gülsün Karamustafa afiş hakkında “Bana İstanbul Caz Festivali afişi için gelen öneriyi kabul ettiğimde işimin artık tasarımcının yaratım alanına girdiğini biliyordum. O andan sonra sonuç tasarımla izleyici arasında gelişen bir serüven olacaktı. Benim resmim tasarımcının afişinin bir oyuncusuydu.” sözlerini iletti.

Bülent Erkmen de yaptığı çalışmayı “Gülsün Karamustafa’nın Vaat Edilmiş Resimler isimli dizisindeki ‘işaret eden el’ ayrıntılarından eliptik kadrajlar aldım. Bu ‘işareteden’ çok sayıda elin eliptik kadrajlarını üst üste istifleyerek ellerin işaret ettikleri yeri İstanbul Caz Festivali’nin logosu ve yine Karamustafa’nın el yazısıyla yazılmış İstanbul Caz Festivali başlığı olarak belirledim. ‘Eller’ gösteren, logo ve başlık gösterilen oldu.” şeklinde açıkladı.

13 farklı mekânda 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek 28 konserden oluşacak festivalin tamamen açıklanan programına http://caz.iksv.org/tr/program adresinden ulaşılabiliyor.

 

 

 

 

 

 

Exit mobile version