Çaykur’dan soğuk çay: didi

Çaykur, yeni ürünü ‘didi’ soğuk çayını tanıtmaya başladı. Reklamda ‘didi’ soğuk çayın hikayesi, “Büyük Teyze”nin evinde başlıyor ve onun senelerdir geleneksel olarak hazırladığı meyveli soğuk çayının ününün yayılması ile devam ediyor. Bu ününden dolayı insanlara soğuk çay yetiştiremeyen Büyük Teyze yarattığı lezzetin Türkiye’nin dört bir yanına yayılması için  Çaykur’a gidiyor. Çaykur’daki çalışmalar sonrasında, bergamot, şeftali ve limon aromalı soğuk çaylar yaratılıyor. didi 500 ml’lik büyük kutularda piyasaya sunuluyor.

Çekimleri Rize ve Cunda Adası’nda gerçekleştirilen reklam filminde Çaykur çalışanları da rol alıyor. Büyük Teyze’yi de, evde yıllardır yaptığı çayları içine şeftali, limon ve bergamot katarak tatlandıran, çayları pek beğenilen Naciye Teyze canlandırıyor.

Künye

Reklamveren: Çaykur

Reklamveren Yetkilisi: Yavuz Sütlüoğlu

Reklam Ajansı: M.A.R.K.A.

Ajans Başkanı: Hulusi Derici

Kreatif Ekip: Zeynel Özer, Ece Berktav, Nafiz Oksar

Müşteri İlişkileri: İlkay Ünlü, Beril Mardin, Özge Şatır, Ezgi Karatekin

Ajans Prodüktörü: Candaş Kaflı

Prodüksiyon Şirketi: Dijital Sanatlar

Yönetmen: Can Ulkay

 

 

Bunları da beğenebilirsin
5 Yorumlar
 1. ismail diyor

  Rakiplerindeki tat yok. Ben begenmedim
  Tadi gelistirilmeli. Bu tatla beklenen satis gelmez
  Syg.

 2. cengiz pekmez diyor

  Evet didi güzel bir ürün fakat burası türkiye, herşeyden anında faydalanmak gerek’ ramazanda fırsatçıların herşeye zam yaptığı gibi’… didi reklamından dolayı ürünün satışı arttı ve fiyatı %15 oranında yükseldi.
  Çaykur devlet kurumu değilmiydi acaba?

 3. kemal diyor

  naciye teyze alınmasın ama bence bu reklam lays reklamı olan yiin gari ayşe teyze çakması olmuş ben şahsen reklamı hiç tutmadım.

  1. ayse diyor

   Kemal Bey’e aynen katiliyorum. Ayse Teyze orijinaldi bu reklam ise o niyetle yapilmis olmasa dahi taklit kokuyor ve yapmacik duruyor

 4. Olgun D. diyor

  Reklam demek algı demek, hafızaya kaydetmek demek, reklamı gördüğün anda hangi ürünü anlattığını bilmek demektir, kısacası Reklam iyi yapılırsa, satışları sadece yükseltmez çoğu durumlarda ikiyede katlar. Benim eleştirim „Ayşe Teyze“ nin bu reklamlarda çok itici ve hiç uymadiğidir. Gereksiz rahatsız edici gülmeleri, sanki alay eder tavrı kısacası bu reklama verilebilecek en büyük zarardır. Ben çok itici buluyorum ve benim gibi düşünen çok kişiyi tanıyorum. Çaykur Rize çaylarimiza ve ürünlerimize, daha kaliteli ve profosyonel reklam yapılsın. Bu benim görüşüm. saygılar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.