Castrol’den sanal klon yarışları

Madeni yağ üreticisi Castrol, Titanium FST teknolojisi ile geliştirilmiş motor yağı Castrol EDGE Supercar için sınırları zorlayan deneyimler serisine bir yenisini daha ekledi. “Titanyum Denemeleri” (Titanium Trials) kapsamında gerçekleştirilen “Clone Rival” mücadelesinde, yarış motor yağının lansmanında zorlu yarış pistlerinden İspanya’nın ikonik Ascari pistinde boy ölçüşürken kendi dijital klonlarına karşı mücadele verdiler.

Aston Martin Test pilotu Darren Turner ve Koenigsegg Test Pilotu Christoffer Nygaard’ın kendi klonlarına karşı yarıştığı mücadele için Castrol, yarış pisti Ascari’nin birebir kopyasını yapabilmek adına sanal gerçeklik uzmanları REWIND ile birlikte çalışarak bir simülatör geliştirdi. Yarış pilotları, Londra’daki Titanyum Laboratuvarı’nda 10 kez sanal sürüş yaptı ve bu 10 sürüşteki en iyi performanslara ait veriler bir araya getirilerek “en üstün tur” derecesi belirlendi. Daha sonra motorlarında Castrol EDGE kullanılan bu süper otomobillerin ve pilotların mücadelesi, İspanya’nın Ascari yarış pistine taşındı. Pilotların, dijital klonlarını geçebilmesi için aşırı baskı altındayken beceri ve konsantrasyonlarını kontrol edebilmeleri gerekiyordu. Yüksek hızdaki turları boyunca sanal rakipleri yüksek teknolojiye sahip başüstü ekran yoluyla canlı olarak gösterildi. Başından itibaren olağandışı biçimde yakın ve heyecanlı bir mücadele gerçekleşirken, her şeye rağmen her iki sürücü de yarışın son düzlüğünde kendi dijital klonlarına ait ‘En Üstün Turlarını’ gerçek ortamda geçmeyi başardı.

Castrol’ün “Clone Rival” filmi; Fast & Furious, Gladiator ve James Bond Spectre filmlerinin aksiyon sahnelerinde çalışan Jako tarafından yönetildi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.