Site icon Campaign Türkiye

Castrol’den baskı altındaki üst düzey performansa destek

Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Pazarlama Direktörü Nilay Tatlısöz ile Castrol’ün Turkish Airlines EuroLeague ve EuroCup özelinde spora verdiği desteği konuştuk.

Turkish Airlines EuroLeague’deki sporcular ve markanın en güçlü yağı olarak piyasaya sürülen Castrol EDGE arasında bağlantı kurduklarını dile getiren Nilay Tatlısöz, ekim ayı başında yayınlanan reklamda Gazapizm ile yaptıkları iş birliğinin detaylarına değinirken motor sporlarına verdikleri önemi yaptıkları çalışmalarla vurguladı.

Campaign Türkiye Castrol son dönemde farklı spor dallarına destek olmaya başladı. Bu yönelimin sebebi nedir?

Nilay Tatlısöz Kurulduğumuz günden bu yana karada, havada, denizde ve hatta uzaydaki teknolojik başarıların merkezinde yer alıyoruz. Günlük hayatımızda kullandığımız pek çok mekanik ve elektronik araçta da ürünlerimiz kullanılıyor. Bizim amacımız hayatın her alanında üst düzey performans elde etmek. Spor da üst düzey performansa ihtiyaç duyulan alanlardan biri. Sporun içinde yer alarak sporcuların baskı altında gösterdikleri üstün performanslarını desteklemeye de çok önem veriyoruz.

Castrol olarak çok uzun yıllardır motor sporlarının içindeyiz. Bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz. Ancak motor sporları dışındaki sporlara da ilgi duyan büyük bir kitle var. Onlara da ulaşabilmek amacıyla bir iletişim stratejisi oluşturduk. Odaklanacağımız konulardan birini de performans olarak belirledik.

Bizim ürünlerimiz en zor şartlar altında bile araçların en üst düzey performansı vermesine yardımcı oluyor. Futbolda İngiltere Premier League ve basketbolda da NBA’den sonra en çok ilgi duyulan organizasyon olan Turkish Airlines EuroLeague ve EuroCup’ta yer alan takımlar ve sporcuların performanslarını en üst düzeye çıkararak son ana kadar mücadele etmesinin yeni belirlediğimiz stratejimizle çok uyumlu olduğunu düşünüyoruz. 

Şimdiye kadar ürettiğimiz en güçlü yağımız olan Castrol EDGE’in Turkish Airlines EuroLeague ve EuroCup’ın resmi içerik partneri olmasının doğru olacağını düşündük. Bu kararı verirken yüksek basınçla çalışan günümüz motorlarıyla basketbol arasında bir paralellik kurduk. Sıvı titanyumla güçlendirilmiş Castrol EDGE, yüksek basınç altında şekil değiştirerek daha güçlü oluyor ve motorun gerçek performansını ortaya çıkarıyor. Turkish Airlines EuroLeague’deki sporcular da baskı altında en iyi performanslarını gösteriyor. Tüm maç boyunca süren zorlu mücadelede kendi seviyelerinin en üstüne çıkarak maçtaki önemli kırılma anlarında parlıyorlar. Koçlar, en kritik anlarda verdikleri en doğru kararlarla maçların gidişatını değiştirirken, taraftarlar da maç sırasında takımlarını ateşleyerek onların tüm performanslarını ortaya çıkarmalarını sağlıyor. Birlikte muhteşem bir atmosfer yaratıyorlar. Tüm bu en üst düzey performansların yer aldığı bir ortama da en güçlü yağımız Castrol EDGE’in çok iyi uyduğunu düşündük.

 

Campaign Türkiye Turkish Airlines EuroLeague için Gazapizm’le bir iş birliği gerçekleştirdiniz. Bu iş birliğinin içeriğini anlatabilir misiniz?

Nilay Tatlısöz Castrol olarak yeni sezonun heyecanının saha dışında da yaşanması ve bu heyecanı sürekli canlı tutmak için Gazapizm ile bir iş birliği gerçekleştirdik. Turkish Airlines EuroLeague’e özel hazırladığımız ve yeni sezonla birlikte yayınlanmaya başlanan reklam filmimizde Gazapizm, ‘Sağı Solu Kes’ şarkısını ‘Baskıyı Kes’ mottosuyla uyarladı. Reklam filmimizin ilk versiyonunda geçtiğimiz sezonun baskı altında ortaya konulan gerçek performans anları yer alıyor. Seslendirme ise basketbol tarihimizdeki birçok başarıya eşlik eden replikleriyle basketbol severlerin akıllarında yer eden Murat Kosova tarafından gerçekleştirildi. 

Reklam filmimiz sezon boyunca yayında olacak. ‘Baskıyı Kes! Gücü performansa dönüştür!’ mottosuyla hazırlanan videomuz, sezon boyunca sporcuların gerçek performanslarını ortaya çıkaracak anlarla sürekli güncellenecek. Sezonun ilerleyen haftalarıyla mücadelenin daha da artacağını düşünürsek, bu tür görüntülere daha çok şahit olacağımıza ve çok keyifli videoların ortaya çıkacağına eminiz. Böylece basketbol severler Turkish Airlines EuroLeague’in heyecan dolu atmosferini ve sporcuların muhteşem performanslarını günlük hayatlarında da her an yaşayacaklar.

 

Campaign Türkiye Castrol’ün motor sporlarına desteği devam edecek mi?

Nilay Tatlısöz Castrol olarak bulunduğumuz sektör ve yaptığımız iş birlikleri nedeniyle çok uzun süredir motor sporlarının birçok alanında yer alıyoruz. Global çapta önde gelen otomotiv üreticileriyle yaptığımız ortak çalışmalar sonucunda motor sporlarının ayrılmaz bir parçası haline geldik. Özellikle Renault ile küresel çaptaki iş birliğimiz, otomotiv sektörünün ve aklınıza gelebilecek büyük markaların kendilerini göstermek istediği bir podyum haline gelen Formula 1’de de markamızın yer almasını sağlıyor. 

Formula 1’in iddialı takımlarından BWT Alpine F1 Team’in sponsorluğunu yapıyoruz. Daha önce iki kez Formula 1 şampiyonu olmuş Fernando Alonso ve kariyer başlangıcından itibaren en uzun süre yarış tamamlayan sürücü rekorunu 27 yarışla elinde tutan Esteban Ocon’dan oluşan BWT Alpine F1 Team’in Formula 1’de yarışan A522 araçlarının motorlarının geliştirilmesi konusunda Renault ile ortak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu ortaklığın sonucunda da binek ve ticari araçlara yönelik olarak çok daha iyi performans veren ürünler ve motorlar geliştiriyoruz.  

Ayrıca Türkiye’de de 1998’den bu yana Castrol Ford Team Türkiye ile de pek çok başarıya imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en köklü motor sporları takımı olarak en başarılı Türk pilotlarına ev sahipliği yapan takımımızla yurt içinde ve yurt dışında sayısız başarı elde ettik. Bunun yanında ağustos ayında düzenlenen ve geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da destekçisi olduğumuz TransAnatolia Rallisi’ndeki motosiklet kategorisine ismimizi verdik. Otomobil kategorisinde de ISUZU D-MAX iş birliğiyle yer aldık ve TransAnatolia Rallisi’nin tüm heyecanını yaşadık. Motor sporları bizim için önemini her zaman koruyacak. 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin Sürdürülebilirlik Özel sayısında yayımlanmıştır.

Exit mobile version