Çare dijital…

IAB Türkiye, sektörü büyütme ve bilgi birikimini artırma hedefine yönelik olarak tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu hedefinin alt başlıklarından biri de dijitalin gücünü, interaktif tüketicinin hızlı artışını fark edip bu dünyayı tanımak isteyen sektör profesyonelleri ve çok küçük yaşlardan itibaren dijitalin içinde yaşayan, kariyerini dijital pazarlama yönünde geliştirmek isteyen yeni mezunlara bu dünyayı tanıtmak.

Bu doğrultuda Ekim 2014’te Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı’nın dördüncüsünü yine Kadir Has Üniversitesi işbirliğiyle düzenleyeceğiz. Tanıtımına Eylül itibariyle başlanan programda sektörün önde gelen isimleri eğitmenlik görevlerini başarıyla üstleniyorlar.

Eğitim, önceki dönemlerine katılan birçok farklı sektördeki çalışanlardan büyük ilgi gördü ve 59 katılımcıya sertifika kazandırdı. Katılımcılardan edinilen geri dönüşlere göre eğitim içeriğinde düzenli olarak güncellemeler yapıyoruz. 10 hafta süren program, 7 ana konu başlığı altında işleniyor. Katılımcılar online medya sektörü hakkında genel bir fikir edindikten sonra bu dünyanın display reklamcılık, online video, oyun içi reklam, mobil ve sosyal medya, performans pazarlaması gibi temel unsurlarını gerçek dünyadan örneklerle öğreniyorlar. Eğitimin sonunda farklı sektörlerden reklamverenler de kendi firmalarında yaşadıkları durumlar ve çözüm yöntemleri ile katılımcılara doğru dijital kampanya stratejileri hakkında çok değerli içgörüler sağlıyorlar.

Ayrıca önümüzdeki dönemlerde katılımcılardan aldığımız geri dönüşler sayesinde programı, içeriğinin derinlemesine işlendiği workshoplar dizisiyle desteklemeyi planlıyoruz. Düzenlenecek workshop dizisini ilk aşamada mobil, oyun içi reklamcılık, video pazarlaması ve RTB gibi konularla başlayacak, daha sonra çerçevesi genişletilecek.

Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı’nın bu döneminde de birbirinden değerli eğitmenleri ve katılımcılarıyla birlikte çok faydalı ve keyifli geçmesini umuyor, bu renkli dünyada yer edinmek isteyen herkesi bu programa katılmaya davet ediyoruz.

 

Neslihan Olcay

IAB Türkiye Başkan Yardımcısı ve Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı

@neslihan_olcay

 

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Eylül 2014 sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.