artwork

Canva, grafik tasarım yazılımı platformu satın aldı

3 hafta önce

0

Canva, grafik tasarım yazılımı platformu Affinity’yi satın aldı

Canva, grafik tasarım yazılımı platformu Affinity’yi satın alarak Adobe’ye karşı güçlendi.

Affinity’nin 3 milyon kullanıcısı olan tasarım araçları, Canva’nın hizmetlerini destekleyecek. Anlaşma, Canva’nın Affinity’nin popüler Designer, Photo ve Publisher uygulamalarını satın aldığını içeriyor.

Bu uygulamalar, Adobe’nin ünlü Illustrator, Photoshop ve InDesign yazılımlarına benzer özelliklere sahip. Anlaşmanın finansal detayları açıklanmadı. Ancak bazı haber kaynakları bu miktarın birkaç yüz milyon sterlin olduğunu belirtiyor. Bu satın alma, Canva’nın Adobe’ye karşı daha güçlü bir rakip olmasını sağlıyor.

Canva, bu satın alma ile daha fazla kullanıcı çekmeyi hedefliyor. Affinity’nin 3 milyondan fazla kullanıcısı olan tasarım araçları, Canva’nın mevcut hizmetlerini destekleyecek şekilde entegre edilecek.

Canva, her seviyedeki tasarımcıyı desteklemeyi amaçlıyor ve Affinity ile güçlerini birleştirmekten heyecan duyduklarını belirtiyor. Affinity, Adobe’ye kıyasla daha küçük bir kullanıcı tabanına sahip olmasına rağmen, tek seferlik satın alma seçenekleri sunarak Adobe’nin abonelik tabanlı modeline alternatif arayan yaratıcılar arasında popülerlik kazandı.

Affinity uygulamaları şu anda Canva’nın platformundan ayrı kalacak, ancak Canva’nın kurucu ortağı Cameron Adams, gelecekte Affinity uygulamalarıyla ilgili bazı entegrasyonların mümkün olabileceğini belirtti.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...