artwork

Canped yürüttüğü proje ile Cannes Lions’ta jüri karşısına çıktı

6 yıl önce

0

Canped ve Kontinans Derneği tarafından hayata geçirilen “Hayatı Kaçırma Sen, Bir Yolu Var İstersen” projesi bu yıl Cannes Lions’ta jüri karşısına çıktı.

Proje Türkiye’de 2.7 milyon kadının yaşadığı idrar kaçırma problemine farkındalık yaratmak, bu durumun utanılacak bir konu olmadığının altını çiziyor. Projenin kitabı da raflardaki yerini aldı.

Cannes’da keşkelerimiz konuşuldu

Projenin çıkış noktası, idrar kaçırma sorunu yaşayan kişilerin belirttiği, “Hayatımızı kaçırıyoruz” cümlesi üzerinden gerçekleştirildi. Bu cümleden yola çıkarak sadece inkontinans sorununa sahip kişilerin değil, herkesin hayatında kaçırdığı önemli anların bulunduğuna dikkat çekmesi amaçlandı.

Proje kapsamında keşkelerini paylaşan 85 gönüllü arasında, Seyfi Dursunoğlu, İsmail Hacıoğlu, Metin Uca, Can Gox, Doğukan Manço, Çiçek Dilligil, Yılmaz Vural ve Ceyhun Yılmaz gibi 27 ünlü isim yer aldı. Kitabın geliri ise Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’ne bağışlanıyor.

Ülkemizde konuşulamayan idrar kaçırma problemi, bu proje ile 12 ayda ulusal kanalların ana haber ve televizyon programlarına, dijital ve yazılı basında sıkça yer aldı ve medyada bir yılda 340 milyon frekans sağlandı.

Bu sene Cannes Lions’ta PR Lions’un içerisinde bulunan “düşük bütçe, büyük etki” kategorisinde 72 proje içerisinde yer aldı.

Canped idrar kaçırma şikayeti olan ve hayatı aktif yaşayan kadınlara özel olarak tasarladığı ürününü, Tazefikir ve Teknofikir’in hazırladığı sosyal medya filmleri ile tanıttı.