artwork

Cannes’da reklam ajansları PR kategorisini domine ediyor

11 sene önce

0

Cannes Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin bu yılki PR jürisine göre; PR’cılar, yarışmaya gönderdikleri çalışmaları hakkında daha farklı düşünmeye başlamazsa, reklam ajansları PR kategorisini domine etmeye devam edecek.

PR Lions’ın bu yılki kazananları, bir kez daha ağırlıklı olarak reklam ajansları oldu. Grand Prix ödülünü ise Banco Populare de Puerto Rico çalışmasıyla JWT San Juan aldı.

PR Lions’ın jüri başkanı olan Gail Heimann, bu yıl katılımında yüzde 30 artış olan PR kategorisiyle ilgili, bu kategorinin başlı başına bir tanıtım sağladığını belirtti.

GolinHarris Interational’ın başkanı olan jürinin bir diğer üyesi Matt Neale ise, reklam ajanslarının medya alanında bir kampanyayı yürütmeleri için gereken yeteneklere ve avantajlara sahip olduklarını belirtti. Ayrıca Neale, PR ajanslarının kendilerini ulusal basın kampanyası gibi sadece bir mecrada sınırlamamalarını söyledi.

Jüri başkanı Gail Heimann ise bu yılki katılımcıların sosyal, etkileşimli ve ‘insanların düşündüğü geleneksel PR alanının sınırlarını iten’ bir yapıda olduklarını açıkladı.

 

Senin için
Tümünü göster
Kraft Heinz cezbedici tatları yelpazesine katıyor

Kraft Heinz, Gigi Hadid’den ilham alan makarna votka sosu için...

Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...