Cannes’da ilk ödül TBWA/İstanbul’un oldu

Dünyanın en önemli yaratıcılık etkinliklerinden Cannes Lions Yaratıcılık Festivali‘nde ödüller sahiplerini bulmaya başladı. Dün PR, Promo&Aktivasyon, Doğrudan Pazarlama ve Yaratıcı Etkinlik kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu. İlk gecede Türkiye’den bir ajans da PR Lions’da iki ödülün sahibi oldu.

Radikal Gazetesi için yapılan #4saat kampanyasıyla TBWA\İstanbul 2 kategoride 2 Altın Aslan kazandı. İnternet düzenlemesine ilişkin yasanın gündeme gelmesiyle hayata geçirilen kampanyada internet sitesindeki haberler dördüncü saatte silinmeye başlıyordu.

TBWA\İstanbul’un Altın Aslan kazandığı kategoriler Halkla İlişkiler ve Lobicilik (Public Affairs&Lobbying) ve Medya (Media, Arts&Entertainment).

PR Lions Grand Prix ABD’ye uçtu

PR’da Grand Prix ise ABD’ye gitti. Chipotle‘ın Fast Casual Dining ürünü için hazırladığı The Scarecrow kampanyasıyla Creative Artists Agency büyük ödülün sahibi oldu.

Önceki yıla oranla başvurularda yüzde 43 artışın yaşandığı kategoride 13 altın, 24 gümüş ve 33 bronz aslan sahiplerini buldu. PR kategorisine bu yıl 1850 başvuru yapılırken bunlardan 181’i kısa listeye kalmıştı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.