Cannes Lions’tan genç kreatifler için yeni projeler

6 sene önce

0

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, genç kreatiflerin endüstride daha da yükselmesi için yeni girişimleri olduğunu açıkladı.

Gençleri teşvik etmek için Cannes Lions, ‘The Future of Creativity: The Cannes Lions Young Creative Poll’u tanıttı. Mayısta sonuçları açıklanacak olan anket, 30 yaşından küçük olan kreatiflere endüstri ve gelecekleri hakkında ne düşündüklerini içeren ve yapması iki dakikadan az süren sorular soruyor. 

Cannes Lions School, Night School'un açılmasıyla kreatif gençlere dünyanın en ünlü eğitim ve öğrenim fırsatını sunuyor. Okulun kampüsü akademi sınıflarına ev sahipliği yapıyor ve tüm Cannes Lions davetlilerine kreatif fikirleri keşfetmek ve workshop'larda eğlemesi için fırsat sunuyor. 20 Haziran'dan 22 Haziran'a kadar sürecek olan okulda her akşam başka bir tema üzerinde durulacak ve Night School'un sunucusu Jon Burkhart (Urgent Genius'ın kurucu ortağı), özel misafirler ile röportaj yapacak. 

Festival, üst düzey yöneticiliğe geçiş yapmak için endüstri yeteneklerini desteklemek üzere tasarlanan ve üç hafta süren Masters of Creative programını da başlatıyor. www.canneslions.com adresinden indirilebilen bu yılın briefi, katılımcılardan Avrupalı yetişkin tüketicileri Oreo'nun sadece çocuklar için olmadığına ikna etmelerini istiyor. Bunun yönetecek isimlerse Mondelēz International'ın klobal kreatifi Jill Baskin ve Martin Agency'nin yönetici kreatif direktörü Karen Costello.

18 Haziran Pazar günü başlayacak olan programa katılanlar önde gelen profesyonellerden sekiz adet özel sunum alacak ve daha sonra işlevli takımlara atanacaklar. 23 Haziran'daysa ekipler sunumlarını yapacaklar. Jürinin başkanı Keith Reinhard olacak. 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...