Cannes Lions’ta endüstride kadının yeri araştırmalarla tartışılıyor

6 sene önce

0

Bu sabah Grand Hyatt Cannes Hotel Martinez'de Rafineri29 ve National Geographic’in ev sahipliği yaptığı toplantıda kadın kimliğinin farkına varılması ve önemine odaklanılmasıyla ilgili konuşuldu. Ünlü oyuncu Halle Berry’nin de katıldığı toplantı günün dikkat çeken etkinliklerinden biri oldu.

Toplantı konu üstüne yapılan araştırma sonuçları tartışılarak devam etti. Beş ülkede yapılan araştırmalara göre on kadından yedisi, işyerlerinin çok çeşitli olmadığına inandıklarını belirtirken, kadınların % 53'ünün kendi çalışma yerinde ya da toplumda toplumsal cinsiyet eşitliğinin olduğuna inanmadıklarını söylüyor.
Ankete katılan kadınların yarısından fazlası (%54) ise reklamlarda "çok fazla" basmakalıp düşüncenin var olduğunu % 51'i ise bu reklamlarla kendileri arasında bir  ilişki kuramadıklarını belirtiyor. Aynı zamanda kadınların% 53'ü markaların kendi kişisel deneyimlerini önemsemediklerini düşünüyor.

Ancak toplantıda değerlendirilen bu sonuçlar şunu da ortaya koyuyor ki; markalar artık kimlerle çalıştıklarını çok daha fazla önemsiyorlar. 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...