Cannes Lions’ta 5. günün ardından

7 yıl önce

0

Cannes Lions Yaratıcılık Festivali bir günü daha dolu dolu arakada bırakıyor. Festivalin beşinci gününde yine birbirinden ünlü konuklar, birbirinden çarpıcı konuşmalar dikkatleri çekti. Beşinci günün öne çıkanlarına göz atalım:

Unilever’de pazarlamada işlerin tamamen dijital bir ortama taşınması ve sürdürülebilir bir sistem oturtma konusunda önemli çalışmalar yapan Keith Weed, markanın gelişimini ve nasıl ilerlendiğini anlattı.

Ve Gandalf Sahnede

Reklamcılık endüstrisiyle ilgili dikkat çeken görüşler paylaşan ünlü oyuncu Sir Ian McKellen Cannes’da bu yılki konuşma ve panellerde sık sık karşılaştığımız çeşitlilik ve ayrımcılık konularına da değindi. McKellen, markalar ve yayıncılar için LGBT gençliğine hitap eden kısa metrajlı filmler dizisi için çağrı yaptı. Ayrıca reklamcılık dünyasını çok fazla bilmediğini söyleyen Sir McKellen, “bu dünyayı çok bilmiyorum ama bir marka yalan söylüyorsa pazarlamada iyi olacağını sanmıyorum” da dedi.

Kadının yeri

Grand Hyatt Cannes Hotel Martinez'de Rafineri29 ve National Geographic’in ev sahipliği yaptığı toplantıda kadın kimliğinin farkına varılması ve önemine odaklanılmasıyla ilgili konuşuldu. Ünlü oyuncu Halle Berry’nin de katıldığı toplantı günün dikkat çeken etkinliklerinden biri oldu.

Kısaca günün özeti için: