Site icon Campaign Türkiye

Cannes Lions yetenekleri destekliyor

Cannes Lions, #CannesForAll girişimini desteklemek amacıyla Brixton Finishing School, DigiLearning Foundation ve Lollipop Mentoring’e 2023 Festivali için ücretsiz giriş fırsatı sunuyor.

BFS, ocak ayında #CannesForAll’ı lanse etmek için (16 – 30 yaş arasındakilere dijital beceriler kazandıran programları yürüten) DigiLearning Foundation ve (orta düzey reklam ve pazarlama pozisyonlarındaki siyahi kadınlara yönelik bir mentorluk programı olan) Lollipop Mentoring ile iş birliği yaptı.
Girişim; çeşitli yetenekleri desteklemek için kıdemli liderleri, 2023 Cannes Lions aktivasyon bütçelerinin %1 veya daha fazlasını ayırmaya teşvik ederek sektörü daha kapsayıcı ve erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor.
Brixton Finishing School, DigiLearning Foundation ve Lollipop Mentoring, bu yılki Cannes Lions’a her programdan dörder olmak üzere 12 kişiyi getirecek.
Ücretsiz giriş hakkı; tüm konuşmaların, ödül törenlerinin ve sergilerin yanı sıra resmi Fringe etkinliklerinin, networking ve aktivasyonların gerçekleştirildiği Palais’e erişimi kapsıyor.

Lions CEO’su Simon Cook şunları söyledi: “#CannesForAll, vizyonumuza uygun ve yaratıcı sektörler aracılığıyla ilerleme kaydetmek için eşit fırsatlar yaratma hedefimize uygun.”
Cannes Lions’ın #CannesForAll girişimine verdiği destek, gençlere Festival’de tamamen finanse edilen bir yer sunan Lions Bursu’nun lansmanını takiben gerçekleşti.
Ayrıca gençlerin sektöre girmesine yardımcı olmak için tasarlanan Lions Akademileri ve Young Lions Yarışmaları gibi yetenek programları, yaratıcı yönetmenler ve liderlerin cinsiyet eşitliğini sağlamaya yardımcı olmayı amaçlayan See It Be It de benzer girişimlerden.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version