artwork

Cannes Lions yeni bir ödül çıkardı

1 sene önce

0

Yaratıcı B2B başarısını ödüllendirmenin yanı sıra değişiklikler arasında ticaret ödüllerinin genişletilmesi ve medya ödüllerinde yaratıcılığa daha fazla vurgu yapılması yer alıyor.

En iyi B2B reklamlarını kutlamayı amaçlayan yeni ödüle, 2022 Cannes Lions festivalinde sahip olunabilecek.

Yeni Creative B2B Lion, işletmeler adına profesyoneller tarafından satın alınan reklam ürün ve hizmetlerinde hem yaratıcılığı hem de etkililiği gözler önüne seren kampanyalara verilecek.

B2B çalışmalarına giden Cannes Lions ödüllerinin sayısındaki artışın ardından festival organizatörleri, 2013’ten beri tartışılan yeni ödülü tanıtmak için doğru zaman olduğunu söyledi.

Lions Başkanı Philip Thomas: “B2B işlerinde birçok Lion kazanan gördükten ve sektördeki birçok kişi, bu alanda uzman bir Lion’ın yaratıcı çıtayı yükselteceğine ve disiplini yükselteceğine inandığından, şimdi şunu düşünüyoruz: B2B’nin global yaratıcı sahnede kendine özel ışığa sahip olma zamanı geldi.”

Bu sırada ödül veren kuruluş, hem çevrim içi hem de çevrim dışı ticareti, ödeme çözümlerini ve işlemlerini tanımak için Creative eCommerce Lion’u geliştirdi.

Yeni Creative Commerce Lion kategorisi, önceki versiyondan daha geniştir ve ticaretle ilgili başvuruların sayısındaki değişimi yansıtır.

Lions Genel Müdürü Simon Cook şunları söyledi: “Bu Lion’ı, gelişmekte olan farklı ticaret alanlarını yansıtacak şekilde genişlettik.

Bu yıl çalışmalarda gözle görülür bir değişiklik oldu – ticaretle ilgili başvurular %18 arttı ve jürilerimiz ‘dağıtılmış ticaret’, ‘adil ticaret’ ve daha genel olarak ticaretin yaygınlaşması etrafında yükselen trendleri belirledi. Commerce Lion’ın geliştirilmesi, onu hızla değişen bu tabiata uygun ve uyumlu tutmak amacını taşıyor.”

Bu arada Media Lion’da yapılacak olan güncelleme, kazananların yaratıcı fikirler için ödüllendirileceğini netleştirecek.

400’den fazla küresel uzman, 20-24 Haziran tarihleri arasında Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nde dağıtılacak olan ödülleri değerlendirecek.

Senin için
Tümünü göster
Google yapay zeka ile yazıyı müziğe dönüştürüyor

Google araştırmacıları, yeni bir yapay zeka sistemi kullanarak yazılı komutlardan...

EssenceMediacom yeni dönem ajansı olarak lanse edildi

GroupM’in en yeni ajansı, yeni fırsatlar yaratacak ve gerçek entegre...