Site icon Campaign Türkiye

Cannes Lions sahibi Ascential halka arz ediliyor

Cannes Lions’ın geçtiğimiz aya kadar Top Right Group olarak bilinen sahibi Ascential, borsaya girme niyetinde olduğunu resmi olarak açıkladı.

Campaign UK tarafından geçen hafta belirtildiği üzere, şirket 4 Ocak’ta, Trident Floatco adıyla halka açık bir şirket kurarak tahvil ve hisse senetlerinin satışa sunulmasına hazırlandı. Bir gün sonra şirketin adı Ascential PLC olarak değiştirildi. Sonrasında şirket özel sermaya grubu Apax Partners ve The Guardian’ın yayıncısı Guardian Media Group tarafından alındı.

Bugünse şirket, hisselerin London Stock Exchange tarafından kabul edilmesiyle gelecek ay halka arzın borsada yer almasının beklendiğini duyurdu.

Ascential’ın yöneticisi Duncan Painter konuyla ilgili şunları söyledi: “takım olarak, sergilerimiz, festivallerimiz ve bilgi hizmeti ürünlerimizle iş dünyası prosefyonellerini bilgilendiren ve bağlayan, endüstriye öncülük eden bir şirket yarattık. Bu esas ürünler, müşterilerimizin kazanmasını ve daha fazla yarar sağlamasını mümkün kıldı. Devamlı olarak müşterilerimizin büyüme ve başarısını desteklemeye odaklanarak ürünlerimizin çoğu tarafından elde tutulan pazar liderliği pozisyonumuzu sağlamlaştırdık.”

Halka arz öncesinde Ascential, yöneticiler kurulunun bağımsız başkanlığını yapmak üzere Scott Forbes’la anlaştı.

Forbes konuyla ilgili, “Son yıllarda şirket giderek güçlendi; istikrarlı büyüme, yüksek kar marjı ve iş geliştirmenin geçmiş yıllardaki kayıtlı performansı ile deneyimli yönetim ekipleri tarafından dönüştürüldü” şeklinde konuştu.

 

 

Exit mobile version