artwork

Cannes Lions jürisinde Türkiye’den iki isim

12 yıl önce

0

Uluslararası Yaratıcılık Festivali Cannes Lions’da basın, açıkhava, medya ve doğrudan pazarlama kategorilerinde jüri üyeliği yapacak isimler açıklandı. Üyeler arasında Türkiye’den de iki isim bulunuyor.

Interpublic Group’un reklam ajanslarından Draftfbc’nin Başkanı Elif Önay Türkiye’yi açıkhava jürisinde temsil ederken, Happy People Project’in kurucu ortaklarından Yaşar Akbaş basın kategorisinde jüri üyeliği yapacak.

Açıkhava kategorisinde jüri başkanlığını Çin’den JWT Kuzey Doğu Asya Kreatif Direktörü ve Başkanı Lo Sheung Yan yapacak. Basın jürisinde başkanlık koltuğunda Ogilvy & Mather Global’den Kreatif Direktör Tham Khai Meng olacak.

Medya jürisinin başkanlığını OMD Worldwide’dan Kreatif Direktör Mainardo De Nardis yaparken, Doğrudan Pazarlama jürisinin yöneticiliğini Y&R İnteractive Israil’den Gideon Amichay yapacak.

Radyo jürisinin başkanı BBDO Güney Afrika’dan kreatif direktör Rob McLennan. Turner Duckworth İngiltere’den Kreatif Direktör Bruce Duckworth ise tasarm jürisini yönetecek.

Geçtiğimiz ay PR kategorisinde başkanlık edecek isim ise Weber Shandwick’in Global Başkanı Gail Heimann olarak açıklanmıştı.

Cannes Lions Başkanı Philip Thomas jüri üyelerinin önemine değinerek “Cannes Lions’un merkezinde yapılan işler var. Aday olan ya da ödül kazanan tüm işler uluslararası alanda her yıl binlerce kişiye esin kaynağı oluyor. Bu süreçte önemli rolleri olduğunu bildiğimiz jüri üyelerini dünyanın farklı bölgelerinden gelen yaratıcı işleri global ölçekte değerlendirmeleri için bir araya getiriyoruz.” diye konuştu.

59’uncu Cannes Lions ödüllerine 95 ülkeden 9500 kişi katılacak ve 28.800’den fazla reklam değerlendirilecek.