artwork

Jüri başkanları kazananları değerlendirdi

12 yıl önce

0

Cannes Lions 2012’de her gün yeni kategorilerde kazananlar belli olurken jüri başkanları da sonuçları yorumlamaya başladı.

PR kategorisinde Grand Prix ödülünü alan “Banco Populare de Puerto Rico” çalışmasıyla ilgili konuşan jüri başkanı Gail Heimann güçlü bir etki bırakan ve amacı olan bir çalışma aradıklarını ve Banco Populare isimli şarkının yeniden yazılıp bambaşka bir şarkıya dönüştürülmesini çok ilgi çekici bulduklarını ifade etti. Heimann “Daha önce tembellikten bahseden şarkıyı tamamen değiştirip çalışmanın önemini anlatan bir şarkı haline getirmeleri ve toplumun düşünce sistemini tamamen değiştirmeleri çok hoştu. Bizim için bu çok önemli, büyük bir fikirdi”  diye konuştu.

Doğrudan Pazarlama ve Promo & Aktivasyon kategorilerinde ise büyük ödülün sahibi Crispin Porter + Bogusky oldu. American Express için yaptığı “Small Business Gets an Official Day” çalışmasıyla her iki dalda da ödül kazanan ajansın doğrudan pazarlama kategorisindeki başarısını jüri başkanı Gideon Amichay yorumladı. Amichay kampanyayı “Tüketiciyle bağ kurmak artı bir değer değil bir zorunluluk. American Express’in kampanyası bir dönüm noktası. Çok başarılı” şeklinde değerlendirdi.

Promo & Aktivasyon kategorisi jüri başkanı Nick Worthington da American Express’in küçük işletmelere fayda sağlamak adına yaptığı kampanyayı değerlendirdi. Worthington kampanyayla ilgili düşüncelerini  “Reklamcılığın sınırlarını zorlayan bir kampanya. Geleneksel bir gün yaratmak çok akıllıca. Muhteşem bir çalışma” sözleriyle ifade etti.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...