artwork

Cannes Lions Festivali bu yıl online platformda hayat bulacak

4 yıl önce

0

Reklam dünyası bu yıl Cannes heyecanından mahrum kaldı. Koronavirüsün global bir kriz haline geldiği ilk günlerden beri yaratıcı endüstrinin en çok merak ettiği konulardan biri de Cannes’dı.

Önce ertelendi sonra iptal edildi. Bu yıl pandemi Cannes’ın en renkli festivalini de vurdu.

Ancak anlaşılan o ki festival düzenleyicilerinin de bu durum içine sinmemiş ve endüstriyi bir araya getirmek için online bir platformla; Lions Live ile Haziran ayında karşımıza çıkmak için hazırlanmaya başlamışlar.

Cannes’da buluşamıyorsak, dijitalde buluşuruz
Haziran ayı boyunca herkese ücretsiz bir şekilde açık olacak olan platformda; hem yaratıcı çalışmaların kutlanması hem de dijital eğitimlerin yer alması planlanıyor. Üstelik normal koşullarda (yani pandemiden önce) ana etkinliğin gerçekleşeceği 22-26 Haziran tarihlerinde ise katılımın alışkın olduğumuz festival yoğunluğunu aratmaması bekleniyor.

Cannes Lions’tan Simon Cook konuyla ilgili şunları söylüyor: “Özellikle sizlerle konuştuktan sonra şimdi, yaratıcılığın şu ana kadar olduğundan daha önemli olduğu açıkça görülüyor. Zor zamanlardan geçerken insanlar yaptıkları şeyi güçlendirmek için ilham ve yaratıcılığa çok daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. Şu anda birçok insan kendini izole ediyor. Bence global olarak yaratıcı topluluğu bir araya getirip aynı zamanda da ilham olmak bu zorlu zamanlarda çok önemli.”

Lions Live’ın bir parçası olarak Cannes, yalnızca abonelik yoluyla erişilebilen, 200.000’den fazla kampanyanın ve 1.600 festival konuşmasının yer aldığı arşivini de açıyor.

Ayrıca DDB’den Keith Reinhard ve VMLY & R’den Debbi Vandeven gibi masterclass’ları içeren 42 kurs serisi de Haziran ayında herkesin erişimine açık olacak.

Masterclass’lar ve sanal oturumlara ek olarak koronavirüs nedeniyle 2020 temalarına nasıl yaklaşılması gerektiğini değerlendiren uzman bir grubun yer alacağı “Future Gazers” adlı bir bölüm de Lions Live için hazırlanıyor.

Cannes Lions, oturumlarını ve konuşmacılarını Haziran ayı başında duyurmaya başlamayı umuyor.

Cannes’da buluşamıyorsak, dijitalde buluşuruz…

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...