artwork

Cannes Lions 60. yıl özel belgeseli

11 yıl önce

0

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nin organizasyonundan sorumlu olan Lions Festivals, marka deneyimi ajansı Jack Morton Worldwide ile iş birliği yaparak, festivalin 60. yılına özel bir belgesel hazırladı.

Belgesel, dünyanın dört bir yanından gelerek bu kısa ama yoğun festivalde buluşan kreatifler için Cannes Lions’ın nasıl bir deneyim olduğunu ve onlara ne ifade ettiğini izleyicilere aktarmak üzere hazırlandı.

Lions Festivals CEO’su Philip Thomas‘ın belgesel hakkındaki yorumu şöyle: “Cannes Lions’ın kreatif dünya üzerindeki etkisi gerçekten çok büyük. Festival, sadece bir hafta sürse de dünya çapındaki yaratıcı endüstriyi değiştirip dönüştürmekte olan bir yolculuk… Biz de belgeselde bu hissi yakalayabilmiş olmanın heyecanını yaşıyoruz.”

Moving Image, EMEA, Jack Morton Worldwide‘ın direktörü olan Adam Norris ise şunları söylüyor: “Cannes Lions sektörle ilgili bir etkinlik olmanın çok ötesinde, dünya çapındaki yaratıcı zihinleri bir araya getiren bir festival. Bu nedenle bu belgeseli hazırlamak, Cannes Lions’ı özel kılanın ne olduğu bilgisini dünyayla paylaşmanın tek yoluydu.”

Kaynak: Campaign Brief

 

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...