artwork

Cannes Lions 2017 jürisinde değişiklikler

7 yıl önce

0

Cannes Lions jüri heyetinde  bazı değişiklerin olacağı duyuruldu. En üst seviyede anlamlı tartışmaların gerçekleştiği temin edilerek Cannes’da mevcut olan jüri heyeti içinden 92 üyenin eksileceği açıklandı.

Promo & Activation, Media ve Direct Lions’ın oylama sürecinin ilk aşaması festival öncesi haftalarda shortlist jürisi tarafından tamamlanacak. Jüri üyeleri, ödüllendiren jüri gibi aynı süreç ve kriterlere göre seçilecek ve aynı tarafsız ve adil ölçülere bağlı kalacak. Film, Radio, Print & Publishing, Outdoor, Digital Craft, Creative Effectiveness ve Mobile kategorilerinde de jüri heyetinde eksilme olacak.

Cannes Lions genel müdürü Jose Papa yaptığı açıklamada şunları paylaştı: “Festivalin bütünlüğünü korumak, jüri odasında doğru insanları bir araya getirmeye bağlı. Gelen başvuru sayısı nedeniyle bazı jüri heyetleri, kendinden öncekilerine göre çok geniş olmak zorunda kaldı. Ama son derece kaliteli on kişiden oluşan Titanium jürisi bir altın standart. Eski jüri üyeleriyle yaptığımız geniş çaplı müzakereler sonrasında jüri üyelerinin sayısını azaltıp onlara çalışmaları değerlendirmek için daha uzun süre verebileceğimiz sonucuna vardık.”

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...