Site icon Campaign Türkiye

Cannes Lions 2017 jürisinde değişiklikler

Cannes Lions jüri heyetinde  bazı değişiklerin olacağı duyuruldu. En üst seviyede anlamlı tartışmaların gerçekleştiği temin edilerek Cannes’da mevcut olan jüri heyeti içinden 92 üyenin eksileceği açıklandı.

Promo & Activation, Media ve Direct Lions’ın oylama sürecinin ilk aşaması festival öncesi haftalarda shortlist jürisi tarafından tamamlanacak. Jüri üyeleri, ödüllendiren jüri gibi aynı süreç ve kriterlere göre seçilecek ve aynı tarafsız ve adil ölçülere bağlı kalacak. Film, Radio, Print & Publishing, Outdoor, Digital Craft, Creative Effectiveness ve Mobile kategorilerinde de jüri heyetinde eksilme olacak.

Cannes Lions genel müdürü Jose Papa yaptığı açıklamada şunları paylaştı: “Festivalin bütünlüğünü korumak, jüri odasında doğru insanları bir araya getirmeye bağlı. Gelen başvuru sayısı nedeniyle bazı jüri heyetleri, kendinden öncekilerine göre çok geniş olmak zorunda kaldı. Ama son derece kaliteli on kişiden oluşan Titanium jürisi bir altın standart. Eski jüri üyeleriyle yaptığımız geniş çaplı müzakereler sonrasında jüri üyelerinin sayısını azaltıp onlara çalışmaları değerlendirmek için daha uzun süre verebileceğimiz sonucuna vardık.”

Exit mobile version