artwork

Cannes Lions 2015’te Yılın Medyacısı açıklandı

9 yıl önce

0

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin 29 Ocak’ta Beijing’te gerçekleştirilen basın toplantısında Tencent’in Kıdemli Başkan Yardımcısı, Online Media Group’un Başkanı SY Lau’nun bu yıl gerçekleştirilecek festivalde Yılın Medyacısı (Media Person of The Year) olarak ilan edileceği duyuruldu.

Cannes Lions 2015 “Yılın Medyacısı”, SY Lau

Sy Lau’nun öngörüsü Tencent’in Online Media Group’unu (OMG) tek bir internet portalından, Çin’de rakipsiz bir pozisyonda bulunan yüksek kalitede entegre medya düzeyine çevirdi.

Lions Festivals Kurul Başkanı Terry Savage, “SY’nin başardığı şey; Tencent’i Asya’daki en büyük entegre inernet şirketlerinden biri haline getiren yolculuğa katkıda bulunmak gerçek anlamda ilham verici, büyük bir başarı. Yılın Medyacısı Ödülü kreatif iletişim sektörünün geleceğini şekillendiren ve bugünün medya ortamında ilham verici bir figür olan insanlara verilmek üzere oluşturduldu. SY bunun somut bir örneği” yorumunu yaptı.

SY’nin liderliğinde elde edilen OMG’nin ünü ve sektöre olan etkisi, güçlü platformların karışımı, değişmez kaliteli içerik ve yenilikçi ürün anlayışları sayesinde ortaya çıktı.

SY Lau, ödülle ilgili, “Tencent Online Media Group adına bu prestijli ödüle layık görülmek büyük bir onur. Kullanıcı deneyimini sürekli olarak yeni ve daha iyi seviyelere çıkaran içerik ve yeniliği sunmaya olan bağlılığı Tencent’in hep gurur duyduğu bir özelliğidir. Bu ödül, tüm dünyadan insanların dinamik hayat tarzlarıyla ilgili taleplerini karşılamaya adamış ekibimizin derin çabasını ortaya koyuyor” yorumunu yaptı.

Tencent OMG, ülkenin önde gelen online platforlarının sahibi ve yöneticisi konumunda. Bu platformlar arasında Tencent Video v.qq.com, internet erişimi ve haber portalı qq.com ve Tencent mikro blog platformu ve ilgili hizmetler bulunuyor. Tüm bu hizmetler bilgisayar ve mobilde mevcut.

SY Lau’ya ödülü 24 Haziran Çarşamba günü Cannes Lions Festivali’nde takdim edilecek.