Cannes Basın kategorisinden Türkiye’ye ödül

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Basın ve Radyo kategorilerinin kazananları açıklandı. Basın kategorisinde TBWA\İstanbul Pera Boya işleriyle (Ballerina, Oxford, Ankle Strap) Bronz Aslan; DDB&Co. İstanbul da Finans Leasing işleriyle (Printers, Commercial Wehicles, Computers) yine Bronz Aslan kazandı.

TBWA\İstanbul, Pera Boya

 

DDB&Co. İstanbul, Finans Leasing

DDB&Co. İstanbul, bu yıl basın kategorisinde kazandığı Bronz Aslan ve 6 finalistlikle geçtiğimiz 5 yıldır sürdürdüğü Cannes Lions’taki en başarılı Türk ajansı olma unvanını korudu.

Tüm dünyadan oluşturulan 20 kişilik bir jüri tarafından ödüllendirilen Finansbank Leasing için hazırlanan reklam kampanyası, şirket ve ticari kuruluşlara finansal kiralamanın neden satın almaktan daha akılcı bir yöntem olduğunu anlatıyor. Teknolojinin çok hızlı eskidiğini vurgulayan kampanya, yaşanan değişimi Apple Mac, HP Printer ve VW Caddy üstünden yıllara göre tipografik olarak gösteriyor. 3 farklı reklamdan oluşan kampanyada 1984-2013 yılları arasında piyasaya çıkan 56 Apple Mac, 1974-2013 yılları arasında piyasaya sürülen 85 HP Yazıcı ve 1979-2013 yılları arasında lanse edilen 35 adet VW Caddy marka ticari araç, kronolojik olarak yer alıyor.

CCO: Karpat Polat

ECD: Karpat Polat

Kreatif Direktör: Karpat Polat, Hande Güler

Reklam Yazarı: Karpat Polat, Edward Sedelius

Art Direktör: Ali Yiğit Gümüş, Hande Güler

İllüstratör: Ali Yiğit Gümüş, Hande Güler, Yusuf Can Kayhan, Aybars Gürlü, Ahmet Ülkü, Tansu Özel

Tipograf: Ali Yiğit Gümüş, Hande Güler

Müşteri İlişkileri: Emine Sarpyener, Deniz Yüksel

Stratejik planlama: Tarik Mughisuddin

Katkılar: Ayça Çavaş, Cağın İlterman (Grafik tasarım)

Reklamveren Temsilcisi:  Armağan Engel

 

Radyo kategorisinde büyük ödülü (grand prix) “Dumb Ways To Die” işiyle McCann Melbourne kazanırken, Basın kategorisinde ise büyük ödül iPad mini çalışmasıyla TBWA\Media Arts Lab Los Angeles‘a verildi:

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.