Can yeleği üreticisinden gerçek boğulma deneyimi

Deniz güvenliğiyle ilgili Fransız ekipman üreticisi Guy Cotten, CLM BBDO reklam ajansıyla birlikte boğulma hissini bizzat deneyimleyebileceğiniz bir çalışma gerçekleştirerek can yeleğinin önemine dikkat çekiyor.

Kampanya aracılığıyla verilen bilgilere göre, Fransa’da her yıl çok sayıda insan can yeleğinin önemini görmezden geliyor ve açık denizde boğuluyor. Fransızların %43’ü yüzmeyi bildikleri sürece can yeleği giymelerine gerek olmadığını düşünüyor. Halbuki, bir kaza durumunda, ister amatör olun ister profesyonel, can yeleği olmadan kurtulma ihtimaliniz gerçekten çok küçük.

Bu bilgiler ışığında marka ve ajansı, konu hakkında kitlesel bir bilinç yaratmak ve can yeleği giyilmesini sağlamak amacıyla interaktif ve biraz korkutucu bir video hazırladı: Sortie en mer (Deniz yolculuğu).

İzleyiciye açık denizde boğuluyormuş hissini yaşatan video Ben Strebel tarafından çekildi ve prodüksiyonu Wanda Digital / Grouek tarafından gerçekleştirildi.

Sortieenmer.com sitesinden ulaşabileceğiniz videoda yapılması gereken şey basit: Su yüzeyinde kalmak için fareyi sürekli olarak hareket ettirmek.

Uzun dakikalar boyunca hayatta kalmak için tek şansınız hiç ara vermeden fareyi hareket ettirmeniz. Bu uğraş sonucunda kahramanın imajıyla birlikte fiziksel ve zihinsel bir yorgunluk hissedeceksiniz. Ardından, fareyi oynatmaktan sıkıldığınızda hızlı bir şekilde dibe batacak, yani boğulacaksınız ve videonun mesajı yerine ulaşmış olacak: “Denizde, düşündüğümüzden daha hızlı yoruluruz. Denize her açıldığınızda can yeleği giymeyi ihmal etmeyin.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Kerim diyor

    Can yeleği iyi ki işe yaramış 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.