Campaign’de bu ay: Yakın Gelecek Öngörüleri

Campaign Türkiye Şubat 2017 sayısında alanında uzman isimler, yakın gelecekte iletişim sektöründe bizleri nelerin beklediğini anlattı. Buna göre, gelişen teknolojiyi ve datayı kullanmaları halinde mobilden sosyal medyaya, sinemadan reklam ajanslarına kadar çeşitlenen pazarı bekleyen fırsatlar neler?

1. Sosyal medya:

Brave Bison CSO’su Simon Pont, geçen yılın sosyal medyada, ‘gerçek nasıl saptırılır ve aşırılık için nasıl teşvik edilir’i canlı bir şekilde ispat ettiğini anlatırken, 2017’nin de bizi sosyal medyanın karmaşık gerçekliğinden uyandıracağını belirtiyor.

2. Yeni ajans modelleri:

Daha fazla rekabet ve muhtemelen daha az müşteri parası ile ajans liderleri, 2017’de çalışmalarında en iyisini yaptıklarını kanıtlamak için baskı altında olacaklar. The & Parnership Kurucusu Johnny Hornby, 18 Feet & Rising Başkanı Jonathan Trimble, Oliver UK Başkanı Simon Martin ve Havas UK ve Europe Başkanı Chris Hirst, önümüzdeki aylarda ajansların gelişme gösterebilmeleri için yeniden düzenlenebilecek yöntemleri öneriyorlar.

3. Sinema:

Amplifi AV Başkanı Ruth Cartwright, 2017’de reklam sektörünün sinema alanında neler yapabileceğini ve gelişen teknolojiyle beraber ortaya çıkan fırsatları anlatıyor.

4. Yaratıcılık:

Sadece farklılığın hatırı için farklı olmayın. O zaman, tüketiciler ve markalar için "satan" ürünler üzerinden, mükemmel yaratıcılık sunan işlerde geçmişe geri dönelim. Droga5 London CCO'su David Kolbusz.

5. Açıkhava:

Kinetic Birleşik Krallık ve Batı Avrupa Başkanı Stuart Taylor'a göre gelişen teknoloji ve verilerin daha iyi kullanılması, dijital ekranı, tüketicileri doğrudan ilgilendiren ve yönlendiren kişiselleştirilmiş ortamlara dönüştürüyor.

6. Reklam Ajansları

Endüstrimiz için daha uzun adımlar atmanın zamanı geldi. Lucky Generals Kurucusu Helen Calcraft da, belirsizliği kucaklayıp, onunla hayal gücü ve kararlılıkla mücadele etmeyi öneriyor.

7. İş hayatında kadınlar:

Reklam endüstrisi cinsiyet eşitliği için çaba gösteriyor ama buna ulaşmak için yapmamız gereken o kadar şey var ki… Abbott Mead Vickers BBDO Grup CEO'su ve Grup Başkanı / Women's Business Council Başkanı Cilla Snowball, değişime giden adımları hızlandıracak yöntemleri öneriyor.

8. Dergiler:

MEC Genel Müdürü Sarah Hennessy'ye göre yeni ölçümlerin getirilmesi ve yayıncıların okuyucularla daha derin bağlar yaratmak için yenilikçi yollar getirilmesi sayesinde dergilerin 2017’de parlak bir geleceği olacak.

9. Yapay zeka:

Blackwood Seven Yönetici ve Kurucu Ortağı Carl Erik Kjærsgaard’a göre yapay zeka, medyada çalışanlar için bir tehdit olmak yerine, sektörün sahip olmaya ihtiyaç duyduğu bir tarafsızlık ve kesinlik sağlayacak.

10. Pazarlama:

RBS Group CMO’su ve Dünya Reklamverenler Federasyonu Başkanı David Wheldon'a göre markaların yeniden güven kazanmaya, pazarlamanın ve iletişimin temellerine odaklanmaya ve müşterilerine gerçekten ulaşmak için bilim ile sanatı bir araya getirmeye ihtiyaçları var.

11. Yapımcılık

Pulse Film Markalı Eğlence ve Reklam Başkanı Davud Karbassioun, müşterilerle doğrudan ilişkiler kurmanın, eğlencelerin içinde olmanın, risk almanın ve bunu benimsemenin yapım şirketleri için çok kritik olduğu konusunda uyarıyor.

12. Mobil

Tüketicileri yakalamak için mobil harcamalar da giderek artarken; M&C Saatchi Mobile Global CEO'su James Hilton'a göre ajansların ve markaların artık bunu akıllarında tutmaları, buna göre de hareket etmeleri gerekir.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.