Campaign Türkiye’nin 99. sayısı çıktı!

Yaşadığımız kriz bizi ekranlarımıza daha da çok bağladı,
evden çıkamadıkça sosyal ağların kullanımı arttı. Peki bu artış bize neyi işaret ediyor? Hiç kuşkusuz içeriği ve içeriğin değerini…

İçerik her zamanki gibi krallığını sürdürmeye devam ediyor ama pandemiyle beraber de yepyeni soruları beraberinde getiriyor. Bu ay kapağımıza pandemi etkisindeki içeriği taşıdık.

99. sayıda başka neler var?

TBWA\Worldwide Uluslararası Başkanı Cem Topçuoğlu ile pandemi sürecinde endüstrinin değişen dinamiklerini, bu süreci atlatabilmek için neler yapılması gerektiğini konuştuk.

#HomeTeam hareketi kapsamında hayata geçirdiği Uncancelled Cup ile turnuva boyunca 40 saat canlı yayın yapan ve 1,2 milyon canlı izlenme elde eden adidas ve projenin gizli kahramanı Wunderman Thompson ile kampanyanın detaylarını konuştuk.

Nisan ayında reklamcılık dünyasının duayen isimlerinden Yakup Barouh’u kaybettik. Barouh ardında birbirinden başarılı işler bırakırken endüstriye de son derece önemli katkıları oldu.

Ofis sayfalarımıza bu ay evlerimize kapandığımız, ofislerimizden uzak kaldığımız süreçte hangi uygulamaların, teknolojilerin yardımcı olabileceğini taşıdık.

The Cars… Yeni Porsche 911 Turbo S Yine iddialı… Her zamankinden daha güçlü, dinamik ve konforlu olması için tasarlanan yeni 911 Turbo S modeli birçok özellik için standartları yeniden belirlemeyi amaçlıyor.

The Story’de bu ay Lego’yu kendine hobi edinen ve hatta Lego figürlerini her gittiği yere götürüp onlarla fotoğraflar çekip onlara hayat veren Çağlayan Saygılı yer alıyor.

Geometry Istanbul’dan Bengü Çimendağ, pandemi ile beraber değişen gündelik alışkanlıklarımıza ve rutinlerimize değinirken değişecek tüketim alışkanlıklarımızın altını çiziyor.

The Tech… Philips Kişisel Sağlık Ortadoğu ve Türkiye Pazarlama Direktörü Sibel Yıldız, öne çıkan teknoloji trendlerine Philips olarak nasıl yaklaştıklarını ve attıkları yenilikçi adımları anlatıyor.

Creativity… Bu ay kapak tasarımımızı yapan İllüstratör Sezen Tunca ile biraz pandemi sürecindeki tüketim alışkanlıklarımızdan bolca da tasarımdan konuştuk.

Yurt dışı… Cem Uçan “Batı’ya gittikçe Türkiye’de eleştirdiğim bir çok olumsuzluğun gitgide azalarak yok olacağını varsayıyordum. Yanılmışım. Süreçler, iş akışları her yerde aksayabiliyor” diyor.

İstanbul dışı sayfalarımızda odağımıza endüstrinin İstanbul dışında var olan ve birbirinden değerli işler yapan ajansları almaya devam ediyoruz. Bu ay Ankara’dan Dükkan Ajans’ı sayfalarımızda ağırlıyoruz.

Handmade sayfalarımızın bu ayki konuğu Concept’te sanat yönetmeni olarak görev alan Berke Gülçiçek

Kahramanlar… Happy People Project’te copywriter olarak çalışan Sezengül Keleş, hayatının kahramanlarını yazdı: “Bu olayın kahramanı benim.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.