Campaign Türkiye’nin 98. sayısı çıktı!

Bir süredir Çin’in Vuhan kentinde çıkan ve tüm dünyaya yayılan bir hastalıkla savaşıyoruz. Koronavirüs sayesinde çok kısa zamanda pek çok konuya hakim olduk; pandemi nedir öğrendik, COVID-19 dedik, koronavirüs dedik, izolasyon dedik, sosyal mesafe dedik. Bol bol konuştuk, çokça telaş ettik.

Biz de bu sayımızda nefes alıp vermenin bu kadar önemli olduğu bir dönemde size bir nefeslik de olsa bir alan yaratmak istedik. Endüstrimiz global olarak nelerle karşılaşmış, neler yaşamış, bu kadar belirsiz bir geleceğe doğru giderken öngörüler neler hep beraber bakalım ve düşünelim dedik.

Hep hayranlıkla bakın ve sanki 10 saniye sonra ölecekmiş gibi yaşayın. Dünya’yı görün. Dünya, fabrikalarda üretilen ya da parayla sahip olunan her rüyadan daha fantastik.” Ray Bradbury

98. sayıda başka neler var?

Tunç Berkman koronavirüs salgını sırasında tüketiciye ulaşmak için detaylı analizlerin önemine dikkat çekerken, araştırma şirketlerinin bu analizleri yapabilmek için geliştirecekleri yeni yöntemler üzerinde duruyor.

Koronavirüsün gündemimize oturduğu bu günlerde iletişim, yaratıcılık ve duygusal zeka gibi yeteneklerin daha da ön plana çıkacağını belirten Şeyda Taluk, salgın sonrası bizi bekleyen yeni dünya ile ilgili öngörülerini paylaşıyor.

dDf Kurucu Ortağı Arhan Kayar, koronavirüsün endüstrilere olumsuz etkilerine değinirken salgın sonrasında dünyayı yeniden şekillendirebileceğimiz üstünde duruyor.

Geometry Istanbul COO’su Şebnem Çamaş, pandemiyle beraber değişen ticaret ve alışveriş alışkanlıklarıyla ilgili öngörülerini anlatıyor.

Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk, yapay zeka teknolojisini telekomünikasyon sektörüne nasıl adapte ettiklerini ve yakın gelecekte bizi nasıl hizmetlerin beklediğini anlatıyor.

Together Alone / Birlikte Yalnız isimli fotoğraf projesiyle pandemi sürecindeki yalnızlığımızı etkileyici bir şekilde ortaya çıkaran Didem Kendik ile projenin detaylarını konuştuk.

Bu ay The Story bölümümüzün konuğu Selman Topaloğlu. Bir yandan profesyonel hayatına devam ederken bir yandan fotoğrafla ilgilenen Topaloğlu, bu uğraşı katı sınırlarla tanımlamak yerine dijitale de analoga da, Instagram’a da aynı yakınlıkta duruyor.

The Cars: “Avrupa’nın en çok satan Pick-Up’ı” unvanına sahip olan Ford Ranger, yeni modeli ile bu yerini korumayı amaçlıyor.

Bu ay dergimizin en renkli bölümlerinden biri olan “ofis” sayfalarımızda bir ofise değil birkaç tane ofise birden yer veriyoruz.

Keşif sayfalarımızda ise internet dünyasında ustakun mahlasıyla çizimlerine rastladığımız Tarık Uslu yer alıyor.

Stratejik planlamada çalıştıktan sonra kariyerini, yaşadığı ülkeyi kısacası yaşamını tamamen değiştiren Kaya Kayansel Campaign Türkiye için bu hikayesini anlattı.

Bu ay İstanbul Dışı sayfalarımıza 2017’de İzmir’de kurulan Platinco konuk oluyor. Platinco ile hem İzmir’de iletişim endüstrisinde nasıl var olduğunu hem de salgın günlerini nasıl geçirdiklerini konuştuk.

Handmade sayfalarımızın bu ayki konuğu Happy People Project’te sanat yönetmeni olarak çalışan Bahar Akgül

Dilara Tuncer, kendisine ilham veren kahramanı Walt Disney’i anlatıyor.

* Kapak tasarımımız için Blab’a sonsuz teşekkürler…

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.