Campaign Türkiye’nin 102. sayısı çıktı

Söz ajanslarda!

Virüs henüz bitmedi, yeni normal olarak adlandırılan dönemi neredeyse geride bıraktık, normalleşme söylemimiz ise artık çok farklı bir anlam taşıyor. Hepimiz 2019 yılının aralık ayından önceki hayatımıza ve dünyaya dönemeyeceğimizi biliyoruz. Domino etkisi kendini gösterdi ve bu krizden pazarlama ve iletişim endüstrisi de payına düşeni aldı. Pek çok etkinlik iptal edildi, seyircisiz maçlar hayatımıza girdi, kültür sanat etkinlikleri ertelendi, eticaret gelişti, dijitalleşmede inanılmaz yollar aldık, sabahlara kadar ajanslarda çalışmanın yerini evimizdeki hiçbir sınırı olmayan mesai saatleri aldı, ofiste olmadığımız için fiziksel iletişimden eksik kaldıkça “5 dakika önce mail attım, aldın mı” diyerek yeni paradokslar yarattık. Şimdi bu krizin ortasında ve içinde daha pek çok krizle boğuşmak zorunda kalan ajanslara sözü bırakıyoruz. Müşterileriyle iletişimde kalmaya çalıştılar, markalarına yeni bir iletişim stratejisi oluşturmaya çalıştılar. Krizi her bir marka için ayrı ayrı yönetmeye çalışırken, ajanstaki çalışma sistemini değiştirdiler, evde kaldılar ama üretmeye devam ettiler.

Söz ajanslarda!

Yaratıcılığa her zamankinden daha fazla ihtiyaç var”
Geometry EMEA Chief Creative Officer Till Hohmann ve Geometry Istanbul Creative Director & Innovation Lead Emre Süvari ile pandemi döneminin yaratıcılığa olan etkilerini konuştuk.

klerimize ve amacımıza yeniden bağlanmak
The Institute for Real Growth (IRG) Kurucusu Marc de Swaan Arons pandemi ile önemi daha da artan Da Vinci profilini ve bu süreçte markaların nelere önem vermeleri gerektiğini anlattı.

Parlayan yıldız: Artırılmış gerçeklik
Ivan Markman, COVID-19 ile beraber ortaya çıkan ve artırılmış gerçekliği öne çıkaran trendlere dikkat çekerken, pazarlama endüstrisinin de AR’yi odağına alması gerektiğini vurguluyor.

Markaların koronavirüs sınavı
Zenith CEO’su Natalie Cummins, pandemi sürecinde Zenith’teki tüm müşterileri birbirileriyle konuşabilecekleri, deneyimlerini ve sorunlarını paylaşabilecekleri bir oturum gerçekleştiriyor.

Eğlence mantığı yener
Dave Trott, bizleri Scharlette Holdman ismiyle tanıştırıyor ve eğlencenin, çarpıcı fikirlerin her zaman akılda kalıcı olduğunu vurguluyor.

Daha eşitlikçi bir çalışma hayatı için…
Siobhan Brunwin, korona günlerini endüstri için eşsiz bir fırsat olarak görüyor ve endüstrideki herkesi daha eşitlikçi bir çalışma hayatı için bu fırsatı değerlendirmeye çağırıyor.

Hibrit çalışmaya hoş geldiniz
Miroma Agencies’ten Marc Nohr, pandemiyle birlike değişen çalışma hayatlarımızı odağına alıyor ve yeni bir çalışma modeline geçmeden önce odaklanılması gereken noktaları sıralıyor.

Pandemiyle gelen boşluk dönemi
VCCP’nin Kurucu Ortağı Charles Vallance, kriz dönemlerinde markaların anlık çözümler bulmaya çalışarak uzun vadeli planlarından ve vizyonlarından vazgeçişlerine dikkat çekiyor.

İş yeri kültürüne ne olacak?
MediaCom Chief Transformation Officer’ı Sue Unerman pandemiyle beraber evden çalışmaya başladığımız bu süreçte iş yeri kültürünün korunması ve devam etmesi gerektiğini hatırlatıyor.

Z kuşağı yeni dünyaya nasıl uyum sağlıyor?
The People Kurucu Ortağı Kian Bakhtiari, pandemi döneminde ve sonrasında Z kuşağının alışkanlıklarının, davranış biçimlerinin nasıl değiştiğine dikkat çekiyor.

Fast food sektörünün koronavirüs krizi
Campaign UK editörlerinden Brittaney Kiefer, COVID-19 salgınıyla beraber en çok zarar gören alanlardan biri olan fast food zincirlerine dikkat çekiyor.

Yeni normalde yapay zeka
Organon Analytics COO’su Emrah Anayurt, pendemiyle beraber değişen tüketici davranışlarına ve alışkanlıklarına karşı kendi kendine öğrenen yapay zeka algoritmalarının önemini vurguluyor.

Yeni Mercedes-Benz GLB
TürkiYe’de Mercedes-Benz, Premium kompakt SUV sınıfında yedi kişilik oturma kapasitesine sahip ilk modeli GLB’yi Türkiye’de satışa sundu.

Büyük verinin ve yapay zekânın doğru kullanımı
The Tech bölümümüzde bu ay GittiGidiyor Teknoloji Direktörü Oğuzhan Poyrazoğlu yer alıyor ve pandemi ile beraber önemini artıran e-ticarete dikkat çekerken, GittiGidiyor olarak kullanıcı deneyimini mükemmelleştirmek için ne gibi aksiyonlar aldıklarını anlatıyor.

Çerçevenin ötesine geçmek
Avukat Alper Yeşiltaş, pencere serisiyle yurt içinden ve yurt dışından pek çok yayının dikkatini çekti. Profesyonel hayatıyla yetinmedi, kendini ifade edebileceği başka bir alan daha bularak ilham veren bir hikayenin kahramanı oldu.

Happy Education Academy “Dijitalde #AşKendini” diyor
Dijital pazarlama alanında uzman ve sektörün önde gelen isimlerine sahip kadrosuyla Happy Education Academy Eylül ayında online eğitim hayatına başlıyor.

Renkler, ifadelerin en etkileyici parçası”
Bu ay Creativity sayfamıza kullandığı renklerle, yaptığı çizimlerle bizleri başka dünyalara götüren İllüstratör ve Grafik Tasarımcısı Gülşah Alçın Özek yer aldı. Birbirinden farklı işler ortaya koyan Özek, çizgileriyle ve renkleriyle var olabileceği her noktada kendini ifade etmeye çalıştığını anlatıyor.

İyi iş yapmak için çalışıyor herkes”
İngiltere macerasına başlayarak, yurt dışında illüstrasyonlarını yapmaya devam eden Berat Pekmezci Londra’ya taşınma hikayesini anlatıyor.

Dinamik bir ekip, köklü bir ajans: DasBodrum
İstanbul dışı sayfalarımızda bu ay, yaz aylarının vazgeçilmez mekanlarından Bodrum’a misafir oluyoruz ve Bodrum’da çalışma hayalini gerçekleştiren DasBodrum ekibiyle tanışıyoruz.

Benim kahramanım
“Hikayenin sonunda ne çocukluğunu unuttu ne de onları ardında bıraktı. Aksine onları da yanında götürdü.” Serdesin’de metin yazarı olarak görev alan Fatih Taşyürek kahramanını yazdı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.