Campaign Türkiye’nin 101. sayısı çıktı

Global bir sağlık krizine neden olan koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına alırken Türkiye’de de ilk vakanın 10 Mart’ta görülmesiyle birlikte hepimiz yepyeni ve sıra dışı bir döneme girdik. Salgın, gündelik hayatımızdan iş hayatımıza, iletişim yöntemlerimizden ekonomiye
pek çok alanda etkisini gösterdi. Peki bu dönemde markalar nasıl aksiyon aldılar?

Campaign Türkiye olarak markaların aldıkları önlemleri, bu dönemde tercih ettikleri iletişim yöntemlerini ve ortaya çıkardıkları kampanyaları kendilerinden dinledik.

Şimdi söz markalarda!

101. sayıda başka neler var?

RuPaul’dan neler öğrenebiliriz?
Sean McDonald verinin gücünü Netflix örneği ile açıklıyor ve şimdiye kadar görmezden gelinen hikayelerin izleyici tarafından nasıl karşılandığını Hollywood dizisi örneği ile anlatıyor.

Last Dance’ten pazarlama dersleri
Leila Fataar, pandemi döneminde tüm dünyanın ilgisini çeken bir içerikten; Last Dance’ten bahsediyor ve pazarlama dünyasının bu belgeselden neler öğrenebileceğini anlatıyor.

Yeni normal’e yeni vizyon
Walrus’un Stratejiden Sorumlu Başkanı Paul Savaiano, ajans olarak yeni normale dair yaptıkları araştırmadan bahsederken, bu dönemde edinilecek vizyonlarla ilgili tüyolar veriyor.

Hikâyeler anlatın
MediaCom’dan Sue Unerman görüntülü görüşmelerin dezavantajlarından bahsederken, daha etkili toplantılar ve konuşmalar yapmak için nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatıyor.

Yeni bir sanat akımı mı doğuyor?
COVID-19 ile beraber tüketici davranışlarında ortaya çıkan farklılıklar, yeni bir sanat akımının habercisi olabilir mi? Peki pazarlamacılar bu yeni akıma karşı nasıl bir duruş sergilemeli?

Facebook’taki son siyasi reklam
Siyasal İletişim Uzmanı Benedict Pringle, Facebook’un kullanıcılarına sunduğu politik reklamları engelleme/filtreleme seçeneğinin doğurabileceği sonuçları değerlendiriyor.

Uzaktan çalışmanın geleceğine bakmak
Microsoft Türkiye’den Münir Kundakçı, COVID-19 sürecinde artan ve sonrasında da varlığını sürdürecek olan uzaktan çalışma sisteminin geleceği ve güvenliğiyle ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Dijitalleşme ile yaratıcı sanat ve sanatta dijital pazarlama
Tunç Berkman, korona günlerinden etkilenen sanatı mercek altına alıyor. Berkman, dünyanın kendini izole ettiği bu süreçte teknolojinin ve dijitalin gelişmesiyle beraber sanat ve sanat eserine yaklaşımdaki farklılıklara değinirken gelecekte bu alanda bizleri nelerin beklediğine dair de ipuçları veriyor.

Yapay zekâ sanıldığı kadar erişilemez değil
Organon Analytics COO’su Emrah Anayurt, dijitalleşmenin hızlanmasıyla beraber yapay zekâ, makine öğrenmesi ve büyük veri gibi kavramların çok daha fazla gündemimizde olduğunun altını çizerken bu teknolojilerin nasıl kullanılması gerektiğine dair ipuçları veriyor.

İş ve aile hayatınızı dengede tutmanın yolları
Korona günlerinde pek çoğumuz evden çalışmaya devam ediyoruz. Ancak bir yandan aile hayatı bir yandan iş hayatı aynı mekanda var olunca işler biraz karışabiliyor. Endüstrinin uzman isimleri bu dönemi nasıl geçirdiklerini anlatırken daha dengeli bir yaşam için bazı ipuçları paylaşıyorlar.

Yeni BMW 5 ve 6 Serisi Gran Turismo Tanıtıl
BMW düzenlediği online basın toplantısı ile yeni BMW 5 Serisi ve 6 Serisi Gran Turismo’nun dünya prömiyerlerini gerçekleştirdi.

(e) Ticareti yeniden hayal etmek!
Geometry Global’den Evren Gülyaşar, pandemi ile birlikte değişen alışveriş tercihlerimizi vurgularken, bu sürecin yükselen değeri haline gelen e-ticaret üzerinde duruyor.

Gelecek nesiller için daha yaşanılası bir dünya”
Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Duygu Badem Uylukçuoğlu, bir beyaz eşya ve televizyon üreticisi olmanın ötesinde bir teknoloji şirketi olarak Vestel’in hem insanlara hem de dünyaya fayda yaratma amacı etrafında şekillenen faaliyetlerini aktarıyor.

Keşif sayfalarımızın bu ayki konuğu Başak Aydın Notz…

Sabretmek, yavaşlamak ve hayal etmek
Bu ay keşif sayfamızda konfor alanının sınırlarını aşmış, korkularına meydan okumuş ve ortaya çıkardığı seramiklerle “iyi ki de yapmış” dedirten Sanem Aytekin Pagliafora yer alıyor.

Keyifle, rahat çalışma geri planda”
Bu ay yurt dışı sayfalarımızda Amerika’da BBVA’da marka yönetimi ve stratejik ortaklıklardan sorumlu pazarlama direktörü olarak çalışan ve Mart ayından itibaren yeniden Türkiye’de yaşamaya başlayan Selin Süzer yer alıyor. Süzer, artılarıyla eksileriyle yurt dışındaki çalışma deneyimini anlatıyor.

Kaliteli hizmet şehirle değil, ekiple ilgili”
İstanbul dışı sayfalarımızda bu ay Egeli bir ajans yer alıyor: İkona Creative… İkona Creative’i biraz daha yakından tanıyarak; markalara verdikleri hizmetleri, ajansın yapısını kendilerinden dinledik.

Handmade sayfalarımızın bu ayki konuğu Rafineri’de art director olarak çalışan Pelin Ün…

Hiç bırakmayan, Hep yeniden tanışılan bir kahraman
K A R P A T’ta reklam yazarlığı yapan Ferhat Çelik, bu ay “kahramanın kim” sorusunun yanıtını arayan isim oldu: “Yalnızca benim bildiğim, bugünlerimde hâlâ birlikte yürüdüğüm kahramanım kim?”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.