artwork

Campaign Türkiye’den global markalara yardım çağrısı

1 ay önce

0

Depremden etkilenen bölgelerde meydana gelen hasarın toparlanması uzun zaman alacak ve Campaign Türkiye, Campaign UK‘de yayınladığı haberle global markalara yardım çağrısında bulunuyor.

Türkiye, 6 Şubat’ta üst üste yaşanan şiddetli depremlerden ötürü tarihindeki en kötü günlerden birini geçiriyor. Şu anki bilgilere göre 40.000’den fazla can kaybı, yüz binlerce yaralı var. Binlerce bina yıkıldı ve ne yazık ki birçok insan (canlı veya ölü halde) hala binaların enkazı altında.

Türkiye Cumhuriyeti, 10 şehri ve 13,5 milyondan fazla nüfusu içeren bölgede olağanüstü hal ilan etti. Bölgede yaşayan insanların çoğu evsiz durumda. Hastaneler, hükûmet binaları, apartmanlar, antik ve tarihi anıtlar, neredeyse her şey bu yıkıcı depremden etkilendi. Yaşanan bu acı tablo, bir savaşın yıkıcı etkilerine benzeyen içinde bulunduğumuz yüzyılın en büyük felaketlerinden biri. Bizle birlikte bu korkunç acıları çeken Suriye halkını da düşünüyoruz ve yaraların en kısa sürede sarılmasını temenni ediyoruz.

Her iki ülke için de deprem çağrısı yapan Unicef’in sözcüsü James Elder’ın dediği gibi: “Binlerce ev yıkıldı, aileleri yerlerinden etti ve onları, hava sıcaklıkların donma noktasının altına düştüğü, kar yağışlı bir dönemde çaresizliğe maruz bıraktı.”

Şimdi bu çaresizliğe bir umut olabilmesi adına bağış çağrısını mümkün olan her noktaya ulaştırmak, web siteleri ve sosyal medya hesapları aracılığıyla dünya çapında yaymak için harekete geçmeliyiz.

Bağışlar; devletin önde gelen yardım kuruluşları ve sivil toplum örgütleri AhbapTürk KızılayıAFADAKUT ve Unicef ​​tarafından toplanıyor.

Coca-Cola, PepsiCo, BP-Castrol, Ford, Fiat, Toyota, Unilever, Procter & Gamble ve daha pek çok küresel marka, destekleyici kampanyalarla milyonlarca euro bağış yapıyor.

Bu sadece bugün için bir çağrı değil. Unutulmamalıdır ki hasarın etkilerini tamamen atlatabilmek onlarca yıl sürebilir.

Lütfen sadece bugünü düşünmeyin.

Ömer Erdem

Campaign Türkiye İmtiyaz Sahibi

 

Bu haber ilk olarak Campaign UK’de yayınlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
Kraft Heinz cezbedici tatları yelpazesine katıyor

Kraft Heinz, Gigi Hadid’den ilham alan makarna votka sosu için...

Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...