Campaign Türkiye Eylül sayısı çıktı

Reklamcılık okumak vs Reklamcılık yapmak

Her yıl onlarca iletişim fakültesinden binlerce genç mezun oluyor; ama çok azı ofis sandalyelerinde kendine yer bulabiliyor.

En az iletişim fakülteleri kadar eski bir tartışma vardır sektör ve üniversite arasında. Bir taraf “benim istediğim şekilde insan yetiştirmiyorsun” derken, diğer tarafın cevabı gayet serttir: “Benim görevim sana iş gücü yetiştirmek değil!”

Detaylar Eylül sayımızda.

Yeni sayımızda başka neler var?

– Festival için geri sayım başladı! İlham veren konuşmacılara, ufuk açan workshop’lara, farklı etkinliklere ve ödül törenlerine ev sahipliği yapacak olan Kristal Elma Festivali bu yıl 5-7 Ekim arasında yapılacak.

– WPP, J. Walter Thompson’ın Türkiye’nin önde gelen bağımsız dijital ajanslarından Wanda Digital’in çoğunluk hissesini alacağını duyurdu. Konun tarafları anlatıyor.

– Mavi Jeans Pazarlama Direktörü Serpil Berkan ve MEC’den stratejiden sorumlu partner olarak görev alan Elif Pulcu Snapchat’i ve kullanıcılarını yoğunlukla oluşturan Z jenerasyonunu mercek altına alıyor.

– Bu ay Kuşak Farkı sayfalarımızda Havas WW İstanbul CEO’su Erol Batislam, aynı ajansta ve reklamcılıkta henüz ikinci yılında olan Elif Öven’in sorularını cevaplıyor.

– “Kalemine güvenen, iç dünyasında volkanlar patlayan kişilere ihtiyacımız var ama yeni nesilde onlardan bulmak biraz zor oluyor” diyen 70×100 kurucusu Emre Erdem’le eğlence pazarlamasını konuştuk.

– “Her şey kendi isteklerimizi anlayıp o istekleri hedeflere dönüştürmekle başlıyor” diyen Mahir Yavuz, yurt dışı deneyimini ve R/GA New York günlerini anlatıyor.

– Volkswagen, Lift Content Factory ile 360 derece bir proje gerçekleştirdi… Projenin yıldızı Volkswagen Golf R ve Fenerbahçelilerin yengesi Rose Bertram oldu.
Diğer konuları görmek için tıklayın…

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.