artwork

Campaign, Toronto merkezli The Message’ı satın aldı

9 ay önce

0

The Message; pazarlama, reklamcılık ve medyayı kapsayan dünyanın en iyi medya markası Haymarket Medya Grubu’nun arasına katılıyor

50 yılı aşkın bir süre önce Birleşik Krallık’ta yayın hayatına başlayan Campaign, artık tüm dünyaya ulaşıyor. Haymarket Media Group’un sahibi olduğu Campaign, bugün Kanada reklam şirketi The Message’ı satın aldığını duyurdu.

ABD, Hindistan, Çin, Japonya, Güneydoğu Asya, Türkiye ve Orta Doğu’da varlığını sürdüren dergi, şimdi yeni bir satın almayla yoluna devam ediyor.

2019’da kurulan The Message’ın genel merkezi Toronto’da ve Kanadalı pazarlamacılar ve reklamcılar için en hızlı büyüyen yeni bir sestir. Kurucu ortaklar ve editörler David Brown ile Chris Powell, yazı işleri operasyonunu yürütmeye devam edecek ve The Message’dan Campaign Canada’ya geçişin yönlendirilmesine yardımcı olacak.

The Message’ın hikayesi yaklaşık yedi yıl önce başladı ve bugün heyecan verici yeni bir döneme girmiş oldu. The Message: “Campaign Dergisi tarafından satın alındığımızı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” Mesajıyla birleşmeyi açıkladı.

Genişleme, derginin yayın grubu olan Haymarket’in küresel olarak yeni pazarlara açılma adımlarından kaynaklanıyor.

Yatırım, dünyanın önde gelen reklamcılık ve medya markası Campaign’in benzersiz ve hızla büyüyen reklam pazarı nedeniyle Kanada’nın temel odak noktası olduğu yeni pazarlara açılmak istediği sırada geldi.

Campaign şu anda merkezinin bulunduğu İngiltere’nin yanı sıra ABD, Asya Pasifik, Japonya, Çin, Hindistan, Türkiye ve Orta Doğu’da varlığını sürdürüyor. Bu satın almayla birlikte, 2024’ün başlarında Campaign Canada’ya kademeli olarak yeniden markalama yapılmadan önce, mevcut sitede ortak markalama yapılmaya başlanacak.

Haymarket CEO’su Kevin Costello, satın alma için “doğru uyum olmalı” dedi ve ekledi: “Campaign’in işiyle mükemmel bir şekilde örtüştüğü için aradığımızı The Message’da bulduk. Model, halihazırda reklamcılar ve pazarlamacılar tarafından takip edilen bir plaftorm ve biz içeriğimizi Kanada’daki mevcut ve yeni kitlelere sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Tam olarak ne yapıyorsak onu yapmaya devam edeceğiz. Dört yıl boyunca, iki önemli iyileştirme ile devam edeceğiz. İlk olarak, ekibi burada büyüteceğiz. İkinci olarak, Campaign ağındaki içerik yayınlayabileceğiz. Gelecek yılın başlarında Campaign Canada olarak tam bir yeniden markalaşma yapacağız. Hepimiz The Message’ın temsil ettiği şeye, gazeteciliğinin kalitesine ve fikir bağımsızlığına tamamen kapılmış durumdayız. “Kanada 2025 yılına kadar en büyük altıncı reklam pazarı olmaya hazırlanıyor – şu anda sekizinci sırada. Doğru zamanda fırsatlarla dolu bir pazara girdiğimizi biliyoruz, çünkü sektörün patlama yapacağını şüphesiz görüyoruz.”

“Campaign markasını böylesine canlı ve dinamik bir markaya genişletmekten gurur duyuyoruz. Şu anda giderek güçlenen ve gücünü artıran reklam pazarı küresel reklam sahnesinde önemli rol oynamakta” dedi. İnsanlar ilk kez Kanada endüstrisini kapsayacak yeni bir şeye başlamamızı önerdiğinde 2017’nin başlarında, bu fikir anında yankı buldu. Birçok gazetecinin hayalini kurduğu kariyerlerinin bir noktasında “kendi işini kurmak”, bu sektördeki herkesin bildiği gibi son yıllarda olağanüstü zor bir iş haline geldi.

Campaign; pazarlamayı, abonelikleri ve lisansları ve iş liderliğini desteklemek için yerel personeli işe almanın yanı sıra ek yazı işleri personeline hemen yatırım yapmayı planlayarak, sahadaki personel sayısına da yatırım yapacak. Haymarket Media Group Küresel Portföy Direktörü Jess MacDermot, günlük yönetim sorumluluklarını üstlenecek.

Satın alma ve Kanada pazarına girmekten bahseden Jessica şunları söyledi: “Campaign markasını, şu anda giderek güçlenen ve küresel reklam sahnesindeki önemini artıran reklam pazarında genişletmekten gurur duyuyoruz. Bu, David ve Chris’in yanlarında getirdikleri engin yerel bilgi, yetenek ve deneyim zenginliği ile Campaign’in gerçekten benzersiz küresel bakış açısı ve mirası arasında mükemmel bir evlilik.”

The Message Kurucu Ortağı ve Editörü David Brown şunları ekledi: “The Message’ı pazarlama, medya ve reklamcılıktan bahsetmeyi sevdiğimiz için, ama aynı zamanda sektörün kendisi için iyi bir şeye katkıda bulunabileceğimize inandığımız için kurduk. The Message, dikkatleri üzerine çekmeyi hak eden insanlara ve işlere ışık tutup doğru sorular sorarken Kanada’daki reklam endüstrisinin olumlu yönde ilerlemeye devam etmesini sağlamaya çalışan bir oluşum.”