Campaign Türkiye’nin 77. sayısı yayında

Campaign Türkiye’nin 77. sayısı Dergilik‘te yerini aldı. Geçtiğimiz ay WPP’deki CEO’luk görevinden ayrılan Sir Martin Sorrell’i kapağımıza taşıdığımız sayımızda reklam ve pazarlama iletişimi dünyasının yeni dönemine de göz atıyoruz.

Artık mail’ler birkaç dakika içinde cevaplanmayacak.

Sir Martin Sorrell’in ani istifası Türkiye’de ve dünyada reklam ve pazarlama iletişimi alanında çalışan herkesi şaşırtmış, pek çok yayın kuruluşunun son dakika haberlerinde yer alıp cumartesi akşamı bülten hazırlanmasına neden olmuştu. 33 yıllık bir geleneğin bozulması pek çok soruyu ve analist yorumunu da beraberinde getirmişti. Campaign Türkiye’nin 77. sayısında bu konuyu hem Türkiye’den görüşleri hem de yurt dışında yapılan yorumları ele alarak tüm yönleriyle inceledik. Bu sayede sizlere sektörün ve network sisteminin geleceğiyle ilgili öngörüleri de sunmaya çalıştık.

Kapak tasarımımızı yapan Engin Kafadar’a da bu vesileyle teşekkür ederiz.

Campaign Couch’ta iki konuğumuz var

Bu ay iki adet Campaign Couch düzenledik. Türkiye’yi duygulandırmakla kalmayan, gönüllülük müessesesi konusunda farkındalık da yaratan Anadolu’ya Bilim Göçü projesini Yapı Kredi Direktörü Arda Öztaşkın, Yapı Kredi Marka Müdürü Didem Arslan, Rafineri Kreatif Direktörü Kerim Gürsel ve reklam filminin yönetmeni Tolga Karaçelik’ten dinledik.

Koltuğumuzdaki ikinci konuğumuz da Türkiye’de animasyon sektörünü geliştirmek için uğraş veren Varol Yaşaroğlu oldu. Geçen hafta Greyder Kids sponsorluğuyla vizyona giren Kral Şakir’i ve geleceğe dair projelerini konuştuk. Kral Şakir’in sponsorluk ve iletişim çalışmaları hakkında bilgileri de Greyder Kurumsal İletişim Müdürü Özlem Elfassy’den dinledik.

Sağlıktan açıkhavaya, insan kaynaklarından medyaya

Campaign Türkiye’nin 77. sayısında ilginizi çekecek başka röportajlar da bulunuyor. Ogilvy Health & Wellness Global Lideri Gloria Gibbons, Ogilvy & Mather EMEA Bölgesi Planlama Lideri Brian McCarter ve Ogilvy & Mather Ülke Müdürü Emine Çubukçu, bizlere sağlık ve iyi yaşamın bir trendin ötesine nasıl geçtiğini ve bu alandaki fırsatları anlattı.

Turkcell İşveren Markası ve İç İletişim Ekibi Lideri Bilge Onur’la Turkcell’in İK stratejilerini ve Y kuşağının iş dünyasına etkilerini konuştuk. Fors Medya, Citypole ve Üniversite Medya Genel Müdürü Özlem Ayden ile 3. Mecra Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Güven İçel de açıkhava reklamcılığının dijitalleşmeyle birlikte değişen yapısını anlattı. Son olarak, Wavemaker Global Başkanı Ajit Varghese de medyanın geleceği hakkında önemli bilgiler verdi.

Campaign Türkiye’nin 77. sayısında yeni isimler keşfettik

Bu ay Generali Sigorta’nın ofisini ziyaret ettik, ortamı gezerken yeni projelerini de dinledik. Campaign Agency & Brand of the Year’da “Yılın Yerel Ajansı” ödülünü kazanan SVStudios ile Ankara’da faaliyet gösteren bir reklam ajansı olmayı konuştuk.

Hayatım Reklam bölümünde C-Section Metin Yazarı Didem Öztürker, Keşke Ben Yapsaydım bölümünde ise Manajans JWT Sosyal Medya İçerik Yazarı Bengü Turna sorularımızı yanıtladı. Yurt dışı sayfalarımızda, artık Londra’da bir “business person” olan Direnç Işık yer alıyor. Handmade sayfalarımızı Murat Kalkavan hazırlarken, bizim için ayın keşfi de düşüncelerini nakış nakış işleyen Damla Yalçın oldu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.