artwork

Campaign Kanada pazarına giriş yaptı

2 ay önce

0

Ana şirket Haymarket Media Group’a bağlı Campaign, bugün gerçekleştirdiği lansmanıyla Kanada pazarına kesin girişini duyurdu. 50 yılı aşkın bir süre önce Birleşik Krallık’ta yayın hayatına başlayan Campaign, dünyaya açılmaya devam ediyor. 

İngiltere, ABD, Hindistan, Çin, Japonya, Güneydoğu Asya, Türkiye ve Orta Doğu’da varlığını sürdüren dergi, şimdi yeni bir satın almayla birlikte Kanada pazarına giriş yaptı. Haymarket Media Group’un sahibi olduğu Campaign, daha önce Toronto merkezli Kanada reklam şirketi The Message’ı satın aldığını duyurmuştu.

Haymarket’ın Kanada’ya girişi, markanın dünya çapındaki daha geniş küresel genişleme planlarının bir parçası. Campaign Kanada pazarına açılmayı şöyle duyurdu: “Bölgenin benzersiz ve hızla büyüyen reklamcılık pazarı olması nedeniyle ilk odak noktamız burası oldu.”

Kanadalı site aynı zamanda yeni ve keskin bir görünüm sunan, son teknoloji ile donatılmış bir site olacak.  Sitenin bu özellikleri mecranın diğer platformlarına yayılacak olan yenilikçi veri odaklı raporlama da dahil olarak 2024’teki etkisini  daha da artıracak.

Haymarket Media Group Küresel İcra Kurulu Başkanı Kevin Costello şunları söyledi: “Geçen yıl The Mesaj’ı satın aldığımızda, işle dolup taşan bir pazara girmenin heyecanını yaşadık. Bu fırsat, reklamverenler için mevcut ve güvenilir bir medya sesinin geliştirilmesine büyük ölçüde yardımcı oldu. Ayrıca, Campaign’in iş modeliyle mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor.

”Yeni site, yeni görünüm ve tarzıyla bugün Kanada’da resmi olarak hizmete açılıyor. Haymarket’in vizyonu, Kanada’daki reklam sektörünün büyümesine verdiği büyük önemi yansıtıyor.”

Campaign’im uluslararası varlığını genişletirken, gelecekte olacakları görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Uzman içeriğimizi Kanada’daki mevcut ve yeni hedef kitlelere yeni bölgemiz için sunuyoruz. Campaign, hem uluslararası hem de yerel analiz sunma konusundaki benzersiz yeteneğiyle başta şunu amaçlamaktadır: Kanada iç pazarına kaliteli gazetecilik ve titiz veri odaklı raporlama sunmak.

Kanada, halihazırda Campaign’in varlık gösterdiği dokuzuncu pazar. İngiltere, ABD, Asya Pasifik, Çin, Japonya, Orta Doğu, Hindistan ve Türkiye’ye hizmet vermektedir.

Haymarket Business Media (HBM) Küresel Portföy Direktörü Jess MacDermot, Campaign’in küresel genişleme planlarına öncülük ediyor. Bugünkü lansman hakkında konuşurken MacDermot şunları söyledi: Campaign ajanslara, markalara ve medya sahiplerine yardımcı oluyor. Kanada’nın etkisinin ve katkısının arttığı bir dönemde Kanada pazarına girmek küresel sahnede reklam endüstrisi için hiç bu kadar büyük olmamıştı. Birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Her ölçekteki Kanadalı ajanslar ve markalar için büyümelerine yardımcı olacak.

HBM Kreatif Direktörü Simon Kanter şunu ekledi: “Campaign’in heyecan verici lansmanı, Kanada’da bize markanın kendisini okuyucularına nasıl sunduğunu yeniden düşünme fırsatı veriyor. Reklamcılık, pazarlama ve medya alanındaki benzersiz konumumuz gurur verici haberlerimiz ile ön plana çıkmakta. Liderliğimiz, yaratıcı topluluklarımıza olan tutkulu desteğimiz,  ünlü kimliğimiz ve gelişen küresel ayak izimiz bizim ayırt edici özelliğimiz.

The Mesaj’ın kurucu ortakları David Brown ve Chris Powell artık derginin ortak editörleri olacaklar.  David Brown ve Chris Powell şunları belirtti: 2019 yılında The Message’ı kurduğumuzda, Kanada reklam endüstrisinin yeni ve canlı bir sesi olmak istedik. Son dakika haberleri, tüm önemli gelişmelerin paylaşılması ve parlayan bir sektördeki muhteşem çalışmalara ve yaratıcı düşünücelere ışık tutmak istedik.

Bugün geldiğimiz noktada The Message’ın ışıkları kapandı ve Campaign ile tekrar açıldı. Yeni bir misyon ile canlandı. Campaign olarak yeniden başladığımızda daha fazlasına sahip olacağız. Kanada reklamcılığıyla ilgili her şeyi daha büyük, daha iyi ve daha kapsamlı bir şekilde yola çıkıyoruz.

Campaign Kanada, markanın diğer bölgesel mecralardaki ücretli içerik stratejisini kopyalacak. Abonelik ve kurumsal lisansla tüm içeriğine tam erişime sahip olacak.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...