Site icon Campaign Türkiye

Campaign Global Agency of the Year kazananlarından Pablo

Campaign Global Agency of the Year Ödüllerin’e son başvuru tarihi yaklaşırken Campaign, önceki bağımsız yaratıcı ajans kazananı Pablo ile konuşuyor.

Şu anda beşinci yılına giren Campaign Global Agency of the Year Ödülleri, küresel ve bölgesel pazarlama liderlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendiriliyor. Süreç PwC tarafından denetleniyor.

Bu ödülleri bu kadar özel kılan şeyin ne olduğunu öğrenmek için Campaign, 2022 ödüllerinde Yılın Yaratıcı Ajansı ödülünü kazanan Birleşik Krallık’taki Pablo’nun ortak genel müdürü Hannah Penn ile görüştü.

Campaign: Bu ödülün kazanılması Pablo’ya nasıl yardımcı oldu ve işi ne şekilde etkiledi?

Penn: “Bir ajansın parçası olmak heyecan verici, iniş çıkışlı bir süreç. Bu ödül bize bir sonraki seviyeye geçme inancını bizlere kazandırdı. Pablo’da sağlıklı bir sahtekarlık sendromu var. Her zaman sektörün yönünü takip etmemekten gurur duyuyoruz.

“Dolayısıyla, bu ödülü kazanmak ve piyasadaki en iyiler arasında değerlendirilmek, yaptığımız işten kolektif olarak gurur duymamıza ve inovasyona devam etmek için büyük bir enerji vermemize yardımcı oldu. Campaign’in Global AOTY’si kadar önemli bir ödül size bir dayanak noktası sağlar. Bir paratoner. Harika günleri daha da güzelleştiren bir şey. Ve en zor günlerde bile kendinden şüphe etmeyi inanca dönüştüren bir şey.”

Campaign: Kazanmanın çalışanlar ve ekipler için ne anlama geldiğini düşünürsek, bu zafer Pablo’nun kültürünü nasıl etkiledi?

Penn: “Pablo olarak bu yolculuğa hiçbir zaman yılın Küresel Ajansı olma yolunda çıkmadık. Mütevazi, meraklı ve son derece yetenekli beyinlerden oluşan, iletişime ve sektöre yaklaşımında örnek teşkil etmeyi ümit eden farklı bir ajans şekli yaratmak istedik.

“Bu kalitenin dışarıdan tanınması, tüm ekip için büyük bir gurur kaynağı oldu. Buraya gelmek için çok fazla çalışmamız gerekti ve herkesin bu başarının bir parçası olduğunu hissettiğini ve bunun ne kadar motive edici ve heyecan verici olduğunu biliyoruz. Bu hepimizin annelerimize söyleyebileceği türden bir şey ve bunun onlar için gerçekten bir anlam ifade edeceğini biliyoruz. Konu o noktaya geldiğinde bundan daha iyi bir his olamaz.”

Campaign: Galibiyet Pablo’nun uluslararası alandaki profilini nasıl yükseltti?

Penn: “Pablo olarak, küresel ihtiyaçlar söz konusu olduğunda müşterilerimize farklı tarzda bir teklif sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, hakkında bağırmak istediğimiz bir şey değil, ancak talepler geldikçe inşa etmeye ve müşterilerimize sunmaya devam ettiğimiz bir şey. Müşterilerimizin neredeyse yarısının artık daha küresel bir hizmet alanı olması nedeniyle, bu ödül bir kez daha yaklaşımımıza yönelik olağanüstü derecede beklenmedik bir güven oyuydu.

Kampanya: Daha genel olarak küresel ödüllerin önemi ve önemi nedir?

Penn: “Bu, çok fazla yeteneğe sahip bir sektör ve tüm cevapları hiçbir şekilde bilmiyoruz; bu nedenle ilham, sağlıklı rekabet ve bunu verecek kadar cömert olan birçok kişiden rehberlik ve tavsiye almak için sürekli olarak başkalarına bakıyoruz.

“Küresel ödüller, tüm coğrafyalarda bu hayranlığı ve karşılıklı saygıyı teşvik ediyor. Olaylara yaklaşmanın yeni yollarını görmek için benzer sorunlara farklı bakış açıları göreceksiniz. Hepsi küresel bir platformda toplanıyor. Hepimiz böylesine büyük bir kabilenin parçasıyız ve birbirimizden ne kadar çok ilham alır ve birbirimizden öğrenirsek, gözümüzde o kadar iyi olur.

Campaign: Pablo neden Campaign’in Yılın Küresel Ajansı’na yeniden aday?

Penn: “Kendimizi sorumlu tutmak için. Bu başlı başına muhteşem bir süreç. Ekip liderlerini gerçekten kendilerine odaklanmaya zorluyor. Yeterince şey yaptık mı? Nerede daha fazlasını yapabilirdik? En çok neyle gurur duyuyoruz? Daha iyi ne olabilirdi? Başladığımız her şeye karşı çıktık mı? Kazanmak, hayatta bir kez elde edilebilecek inanılmaz pastanın kremasıdır.”

Yılın Kampanya Küresel Ajansı’nın açılış canlı ödül töreni

Yılın Küresel Kampanya Ajansı’nın açılış canlı ödül töreni

2023 ödülleri için kazananlar, 13 Haziran’da Londra’daki Carlton Tower Jumeirah’da yapılacak ilk canlı törenle açıklanacak; bu, güneşli Promenade de la Croisette’e giderken Cannes Lions Festivali öncesi ısınmak için ideal bir zamanlama.

Daha fazla bilgiyi AOY Global Awards web sitesinde bulabilirsiniz.

Geçen yılın kazananlarının tam listesini burada görebilirsiniz: Campaign Global Agency of the Year Awards 2022.

Exit mobile version