Campaign Global Agency of The Year için başvurular açıldı

Dünyanın en prestijli ajans degerlendirme inisiyatiflerinden biri olan Campaign Global Agency of The Year, 2021 itibarıyla Campaign Türkiye ve sorumluluk alanında bulunan civar ülkelerdeki ajansların da başvurularına açıldı.

Campaign Türkiye tarafından önerilen, (daha sonra detaylarını paylaşacağımız) 3 Türk global marka yöneticisinin de 2021 jürileri arasında yer aldığı ödüller sadece ajanslara açık.

Campaign Global Agency of The Year, herhangi bir bölgeden ajansların birbirleriyle doğrudan rekabet edebilecekleri bir ‘global oyun alanı’ sağlayarak tüm ajanslara açık bir yarışmadır. Ajansların rekabet etmek için global bir network’ün parçası olmaları gerekmiyor; network’lerin ne kadar kapsamlı olduğu değil, bireysel ajans düzeyinde iş performansı ve liderliğin küresel kalitesi değerlendiriliyor.

Dünyadaki birçok ödül yapısından farklı olarak Campaign Global AOTY, yalnızca yaratıcı işlerle değil; ajans yapıları, ajans büyüklüğü, yönetici ekipler ve takımları, iş sonuçları, çalışma ortamı, İK projeleri, network ya da bağımsız yapıların ayrı ayrı kategorilerde değerlendirilmesi ve bu verilerin PwC tarafından tabule edilmesiyle şeffaf ve objektif olarak açıklanıyor.

Ana Kategoriler:

Network

Agency

People & Teams

Staff Engagement & Initiatives

Client and Partner Awards

Ödüller, tüm nitelikleri birleştiriyor ve aynı zamanda dünyadaki en iyi performans sergileyenleri tanımak için yeni iş performansı, fikir liderliği, inovasyon, kültür ve değerler gibi bir dizi ek ölçütü dikkate alıyor.

Erken kayıt için son tarih 27 Ocak, standart son başvuru tarihi ise 10 Şubat. Başvurunuzu Campaign Türkiye özel indirim kodu ‘GLOBAL500T’ ile yapmanız durumunda, ülkemize özel bir indirimli fiyattan yararlanabileceksiniz.

Başvuru ve bilgilendirme için; https://www.aoyglobalawards.com/

Kısa listeler mart ayında, kazananlar ise nisan ayında açıklanacaktır. Gelişmeleri web sitemiz ve sosyal medya aracılığıyla vermeye devam edeceğiz.

AOY Global Awards 2020’de kazanan ajanslar ise şöyle:

Marka Deneyim Ajansı

Kazanan: Amplify

Finalist: Smyle

Yaratıcı Ajans

Kazanan: Special Group 

Finalistler:

Adam & Eve/DDB

BBH Singapore

Mother

The Brooklyn Brothers

Danışmanlık Ajansı

Kazanan: Half Rhino

Dijital İnovasyon Ajansı

Kazanan: R/GA London

Finalistler:

MediaMonks

Verticurl

We Are Social

Bağımsız Ajans

Kazanan: Special Group 

Finalistler:

Lightning Orchard

Manifest

Mother

Switching-Time

We Are Pi

In-house Ajans

Kazanan: U-Studio for Unilever

Finalist: Creative X

Medya Ajansı

Kazanan: UM 

Finalist: Dentsu X

Performans Pazarlama Ajansı

Kazanan: Croud

PR Ajansı

Kazanan: FleishmanHillard

Finalistler:

Red Havas

Hill & Knowlton Strategies

Prixm | IdeasXMachina Group of Hakuhodo

Sunny Side Up Group

Switching-Time

 

Agency & Brand of The Year Türkiye ayağı kaldığı yerden devam ediyor

10. yılını kutlamaya hazırlanan Campaign Türkiye tarafından 2018 ve 2019 yıllarında düzenlenen Agency & Brand of The Year’ın 2020-2021 anonslarını da en kısa zamanda yapacağız. Pandemi dönemi nedeniyle gecikmeli olarak açıklanacak olan Campaign Türkiye Agency & Brand of The Year ödülleri için herhangi bir başvuru yapılması gerekmiyor. Ayrıca Campaign Türkiye Agency of The Year ödülleri 2023 yılından itibaren global değerlendirmeye de katkıda bulunacak şekilde altyapı hazırlıkları başlatıldı. Bu konuyla ilgili ayrıca bir bilgilendirme yapılacaktır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.