Site icon Campaign Türkiye

Campaign Global Agency of the Year 2023

Dünyanın en iyi ajanslarını ve bu ajanslardaki en yetenekli insanları bir araya getiren Campaign Global Agency of the Year Awards 2023 başvuruları, 15 Şubat 2024 tarihine kadar devam ediyor.

Dört kıtada 6 farklı bölge kategorisinde gerçekleştirilen ödül töreni, ajansların birbirleriyle doğrudan rekabet edebilecekleri küresel bir alan sağlıyor ve yaratıcılığın yanı sıra iş zekasını da sergileme şansı sunuyor.

Yarışmada ajanslar, büyüklüklerine bakılmaksızın birbirleriyle doğrudan rekabet edebiliyorlar. Ödüller küresel ve bölgesel baş pazarlamacılardan oluşan seçilmiş bir jüri tarafından değerlendiriliyor.

Son kayıt tarihi 15 Şubat 2024’te olacak. Shortlist ise 1 Nisan‘da açıklanacak. Ödüller, Londra’daki Carlton Tower’da 13 Haziran’da canlı yayınlanan görkemli bir törenle sahiplerini bulacak.

2022’nin Yaratıcı Lideri TBWA\Istanbul’dan İlkay Gürpınar olmuştu

Campaign Global Agency of the Year Awards‘da bu kategoride geçtiğimiz sene Altın kazanan, TBWA\Istanbul CCO’su İlkay Gürpınar olmuştu.

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler eğitimi alan Gürpınar, kariyerine DJ olarak başladıktan sonra Y&R İstanbul’da reklam yazarlığı yaptı. 2006’da TBWA’ya katıldı ve 2014’te CCO olarak atandı. Şu anda 65 kişilik bir yaratıcı ekibe liderlik ediyor. IKEA, Disney+, Greenpeace, CarrefourSA ve Land Rover Defender’ı da içine alan 38 yerel ve küresel markanın çalışmalarını yönetiyor.

Ayrıca TBWA\Istanbul CSO’su Toygun Yılmazer ise Yılın Stratejik Planlamacısı kategorisinde Bronz ödüle layık görülmüştü.

Yaratıcı Lider kategorisinde geçtiğimiz sene shortlist’e kalanlar:

Special Yeni Zelanda Kurucusu CCO’su ve CEO’su Tony Bradbourne
Impact BBDO Birleşik Arap Emirlikleri CCO’su Ali Rez
Unilever & Special Projects, Ogilvy,Londra Küresel ECD’si Daniel Fisher
Wavemaker Avustralya İçerik ve Ortaklıklar Başkanı Shivani Maharaj

İlk canlı ödül töreni

Kazananlar, Londra’daki Carlton Tower’daki ilk kez yapılacak olan canlı törende açıklanacak.

13 Haziran’da Campaign; Cannes Lions Festivali öncesi jüri üyelerini ve dünyanın en iyi ajanslarını bir araya getirecek ve özel törenle ödülleri sahipleriyle buluşturacak.

Ödül töreni hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Home

Exit mobile version