artwork

Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

2 ay önce

0

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi

Campaign Big Global Awards 2024 kazananları açıklandı. Başvurular ve kazananlar her zaman olduğu gibi dört bir kıtadan geldi.

Campaign’in Büyük Global Ödülleri, dört kıtadan katılım ve kazananları bir araya getirerek ajansların en iyi yaratıcı çalışmalarının tanındığı küresel bir arena olmayı sürdürüyor.

Bu yepyeni uluslararası ödüller, Japonya, Brezilya, Birleşik Krallık, Honduras, Kanada, Almanya ve İspanya’daki irili ufaklı ajansların kazanan yaratıcı projelerini ödüllendirdi. Coca-Cola gibi dünyaca ünlü, Grupo Estratégico PAE’nin “Ertesi Gün Adası” kadar politik açıdan anlamlı ve Heaven Fish kadar yerel temelli markalar için yapılan çalışmalar, dünyanın dört bir yanından gelen finalistlerin arasında öne çıktı.

Başkanlığını Ogilvy’nin Küresel Baş Kreatif Direktörü Liz Taylor’ın yaptığı  26 kişilik jüri heyeti, dünya çapındaki en iyi yaratıcılardan oluşan geniş bir yelpazeden oluşuyor.

Campaign Big Global Awards, jüri üyeleriyle sektördeki büyük ve küçük en iyilere ışık tutmaya olanak tanıyor. Finalistler ve ödül kazananlar için, Campaign Big Global Awards’ın sağladığı küresel görünürlük oldukça büyük:  Campaign’in sadece Asya-Pasifik, Birleşik Krallık ve ABD sürümlerinin toplamı için yaklaşık 1,2 milyon aylık kullanıcı.

İşte kategorilerin tam listesi; kazananları ve finalistleri öğrenmek ve kazanan çalışmalardan bazıları

Sanat Yönetmenliği:

Bu Campaign Big Global Awards kategorisinin kazananı, Ogilvy Japonya’nın Seki Milk için hazırladığı “Milk Manga” oldu.

Casting ve FMCG:

Bu Campaign Big Global Awards kategorisinin kazananı, Unilever/Dove adına Ogilvy UK ve Ogilvy Toronto tarafından hazırlanan “The Cost of Beauty” (“Güzelliğin Maliyeti”) oldu.

Health and Wellness ( Sağlık ve Zindelik):

Kar Amacı Olmayan Kategorileri:

Experiental (Deneyimsel):

Bu kategorilerde Campaign Big Global Awards kategorisinin kazananı, Grupo Estratégico PAE için Ogilvy Honduras’ın hazırladığı “Morning After Island” oldu.

Kar Amacı Olmayan Portföy:

Bu Kampanya Büyük Küresel Ödülleri kategorisinin kazananı, kar amacı gütmeyen üç olağanüstü kampanyayla Toronto’daki Zulu Alpha Kilo oldu.

Perakende:

Bu Kampanya Büyük Küresel Ödülleri kategorisinin kazananı, Regal Springs için Ogilvy Honduras’ın hazırladığı “Cennet Balığı” oldu.

Ses:

Bu Kampanya Büyük Küresel Ödülleri kategorisinin kazananı, Coca-Cola için Ogilvy Brezilya’nın hazırladığı “Sihirli Sesler” oldu.

Out Of Home (Ev Dışında): 

Bu Kampanya Büyük Küresel Ödülleri kategorisinin kazananı, Grupo Bimbo/Takis için Publicis.Poke UK tarafından hazırlanan “Bırakma Kodları” oldu.

Print (Baskı):

Bu Kampanya Büyük Küresel Ödülleri kategorisinin kazananı, Al-Futtaim Ikea adına David Madrid ve Ingo Hamburg’un “Gururlu İkinci, En İyisi” oldu.

Sosyal: 

Bu Kampanya Büyük Küresel Ödülleri kategorisinin kazananı, Unilever/Dove adına Ogilvy UK ve David Madrid tarafından hazırlanan #TurnYourBack ödülüdür.

TV – Sinema:

Bu Kampanya Büyük Küresel Ödülleri kategorisinin kazananı, Deutsche Bahn (Alman Demiryolları) adına Ogilvy Almanya, Frankfurt tarafından düzenlenen “Şahsen buluşmak hala bir seçenek” oldu.