Site icon Campaign Türkiye

Campaign Big Awards 2023’ün kazananları belli oldu

Adam & Eve/DDB, Campaign Big Awards‘da Yılın Ajansı seçildi.

Törende son 12 ayın en iyi kampanyaları, ajansları ve ekipleri kutlandı ve Omnicom ajansı dört kategoride birinciliğin yanı sıra ‘showpiece’ (görülmeye değer) ödülünü de aldı.

Marmite “Baby scan” ve Frontline19 “Hopeline radio” birer kupa kazandı ve Pot Noodle “Hiçbir şey bir deliği Pot Noodle gibi dolduramaz”(“Nothing fills a hole like Pot Noodle”) iki ödül aldı.

Channel 4’ün 4Creative’i ve Mother London, her biri dört ödül aldı.

Best Campaign, Channel 4 kimlikleri üzerine yaptığı çalışmayla 4Creative‘e verildi. Kampanya iki ödül daha aldı ve ajans ayrıca Consistent Creative Excellence (Tutarlı Yaratıcı Mükemmellik) ödülünü de aldı.

Mother London‘ın Uber Eats için yaptığı “Daha azını yapma sanatını benimseyin” ve BBC “Hey Duggee: Hoş Geldiniz Rozeti” (Hey Duggee: The Welcome Badge) çalışmaları ikişer ödül kazandı.

En başarılı bireysel kampanya ise üç ödülle Uncommon Creative Studio’nun hazırladığı British Airways’in “A British Original” kampanyası oldu.

Wieden & Kennedy London tarafından Nike “Home” Best Single Idea ödülüne layık görüldü.

16 Kasım 2023’te Leicester Square’deki The Londoner Hotel’de düzenlenen törene 350’den fazla davetli katıldı.

Bartle Bogle Hegarty‘nin global baş kreatif sorumlusu Alex Grieve ve 4Creative’in kreatif direktörü Lynsey Atkin bu yılın ödüllerine başkanlık etti.

Brixton Finishing School‘dan yaratıcı isimler ve öğrencilerden oluşan bir panel ödülleri değerlendirdi ve Campaign, ortakları ayrıca The Blueprint ve RSM‘ye teşekkür ediyor.

Kategoriler ve kazananları

Automotive – Ford of Britain Make it visible – VMLY&R

Ford, “Görünür Hale Getirin” kampanyasıyla inşaat işçilerinde refah bilincini artırmayı hedefledi. Şantiyelerde fiziksel güvenliğin büyük önem taşıdığı göz önüne alındığında Ford, zihinsel anlamdaki güvenliğine de aynı derecede önem vermek istiyordu.

Kampanya, sosyal ve ev dışı varlıkların yanı sıra özel Hi Vis yelekleri ve minibüsleri yaratarak zihin sağlığına yönelik desteğin ve kaynakların daha görünür hale getirilmesine yardımcı oldu. Çalışmada canlı renkler kullanılmış ve #MakeItVisible hashtag’i ile inşaat işçilerinin zihinsel destek isteyebilecekleri yardım hattının sayısı yer alıyordu.

Charity – Best Use of Digital Tech

 

Breast Cancer Now ve BMB, kanser teşhisinin birey ve sevdikleri üzerindeki etkisini araştırmak için bir mesajlaşma uygulamasındaki grup sohbeti aracılığıyla bir dizi hazırladı. Dizide İngiliz televizyon oyuncuları Rakie Ayola, Kate Ashfield, Claudie Blakley ve Indira Varma yer aldı.

Gruplardan birine Meme Kanseri teşhisi konulduktan sonra insanlar grup sohbeti aracılığıyla farklı olayların ortaya çıktığını görebilirler. Destek sunan arkadaşların, bazen bunun en iyi nasıl yapılacağından emin olmadıklarını ve kanser teşhisiyle başa çıkmanın zorluklarıyla başa çıktıklarını gösteriyor.

Basın, meme kanseri elçileri ve tanınmış kişiler, mesajlaşma uygulaması aracılığıyla grup sohbetini izleyebildi ve daha geniş halk, özel bir mikro site üzerinden “Sohbet”i izleyebildi.

Kampanya Andy Burrell ve Katie Burrell tarafından yaratıldı ve destekleyici filmin yönetmenliğini Mary-Sue Masson yaptı.

Charity – Integrated- Women’s Aid “He’s Coming Home” – House 337

 

Exit mobile version