Campaign Asya’nın seçtiği en sevilen beş Olimpiyat kampanyası

Tokyo 2020 Olimpiyatlarına bir yıl kala, Campaign Asia gerçeklik ve ilhamın birleştiği 5 reklam filmini seçti.

“Reklamverenler ve ajanslar bu mega pazarlama fırsatından yararlanmaya can atıyorlar. Bugün, bir reklamın Olimpiyat seviyesine neyin yol açtığını hatırlatmak için geçmişin en ilham verici kampanyalarını yansıtıyoruz.”

P&G: “Thank You, Mom — Strong” (Rio 2016 Olympics)

P&G’nin duygulara hitap eden filmi, annelerin desteğine vurgu yapıyor. Annelerin oynadığı kritik role değiniyor. “it takes someone strong to make someone strong, Thank you Mom”, ” Birini güçlü kılmak için güçlü biri gerekir. Teşekkürler anne.” mesajı veriliyor. Altın madalya sahibi Dana Vollmer, “Bu videou izlemek bana kendi annemi hatırlatıyor. Kampanya izleyicileri duygularına hitap ediyor, gerçek görünüyor. Bu nedenle çalışma, tüketicileri ikna ediyor. Reklam gibi değil bir kısafilm gibi algılanıyor.” diyor.

 Nike: “Find Your Greatness” (London 2012 Olympics)

Başarı hikayelerini kim sevmez? Nike, başarma duygusuna vurgu yapıyor. İlk sekansta, Forest Gump’a gönderme görüyoruz. Kollektif hayal gücünü tetikleyici bir sahne. İnsanların içlerindeki “büyüklüğü” görebilmeleri için arka arkaya hikayeler sıralanıyor.

Kampanya YouTube üzerinde milyonlarca izlenmeye ulaşıyor.

 Telstra: “Down Under” (London 2012 Olympics)

Bir şarkının bütün ülkeyi birleştirdiği kanıtlanıyor. Telstra, duygu yüklü çalışmasında Australia’nın gayrı resmi spor marşını “Down Under” olarak belirliyor. Bize inanın, bu reklamı izledikten sonra, günün geri kalanında şarkıyı kafanızdan çıkaramazsınız.

Samsung: “Do What You Can’t — Human Nature” (PyeongChang 2018 Winter Olympics)

Başka bir etkileyici ve ilham verici çalışma da Samsung’un; sıradan insanların, hırsları peşinde koşarken karşılaştıkları sıkıntıların üstesinden gelmesini anlatıyor. Bazı ürünleriyle destek oluyor.  Reklam filmi bir kadının portez bacağına alışma çabasında, Samsung VR’ın yardımını alarak başarılı olmasıyla son buluyor. Çalışmada “Yapamadığın ne varsa YAP” mesajı veriliyor.

Coca-Cola: “Bird’s Nest” (Beijing 2008 Olympics)

CocaCola Reklam filminde, pipet toplayarak Pekin Stadyumu’nun minyatürünü inşa etmeye çalışan kuşları konu alıyor. Kuşlar, stadın üzerindeki bir alana minyatür stadyumu yapıyor ve açılış seramonisini izliyor.

 

Kaynak: https://www.campaignasia.com

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.