Campaign #8 ve 2020

Lift Content Factory Kurucusu Ömer Erdem, Campaign Türkiye’nin yeni yaşını kutlarken geçtiğimiz yılı değerlendirdi.

Geçtiğimiz yılki özel sayımızda köşemde ‘7’ rakamının özellikle yenilikler ve değişimlerin sembolü olduğunu vurgulamıştım ve sanırım da oldu. 2019, yine seçimlerin ve tartışmaların gölgesinde adeta ülkemiz için bir sınav niteliğinde bir sene idi.. 2019 gösterdi ki; artık her şey çok daha zor, sadece iş yapmak, büyümek veya mevcudu korumak değil, küresel iklim değişikliklerinin etkisini çok daha acımasız olarak hissettirdiği, global gerilimlerin arttığı, yoksulluğun, işsizliğin, ekonomik durgunluğun acımasız sonuçlarından zengin-fakir ya da genç-yaşlı gözetmeksizin herkesin etkilendiği bir dönemin adeta gövde gösterisi yaptığı bir yıl olarak tarihe geçti. Kıssadan hisse; yukarıda saydığım tüm şartlar insanlığı daha mütevazi, sakin ve basit hayatlara doğru yönlendiriyor, herkes arayış içerisinde ve 2020 ile başlayan bu yeni dönem artık aksiyona geçme zamanı gibi gözüküyor.

2019 bizim için oldukça verimli bir seneydi özellikle ikincisini gerçekleştirdiğimiz Campaign Agency&Brand of The Year organizasyonumuz 2019’a da damga vurdu ve tartışmasız tek referans kaynağı olduğunu bir kez daha gösterdi. Yılın son çeyreğinde WPP ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Stream Bosphorus etkinliği ise gerek içerik gerekse sıra dışı bir mekanda -‘Şehir Hatları Vapuru’nda- gerçekleşmesi sebebiyle 2019’un en çok konuşulan organizasyonu oldu.

2020 bizim için yine heyecanlı bir yıl olacak; Campaign Agency&Brand of The Year, Haziran ayında düzenlenecek ve aynı organizasyonda 100. sayımızı da kutlayacağız. WPP Stream Bosphorus da yine büyük sürprizlerle, farklı içerik ve mekan anlayışıyla yine sektörün en çok merakla beklediği etkinlik olacak. İçerik ortaklığını yaptığımız birçok organizasyon ile bizleri yoğun bir yıl bekliyor.

Umarım hepimiz için güzel bir yıl olur, 8. yılımızı kutladığımız bu sayımızda kuruluşumuzdan beri bize katkısı, desteği olan tüm dostlarımıza ve değerli ekip arkadaşlarımıza çok teşekkürler.

İyi okumalar,

Ömer Erdem
Lift Content Factory Kurucusu

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye 95. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.