Site icon Campaign Türkiye

Calvin Klein, milenyum kuşağına ulaşmaya çalışıyor

Calvin Klein, tartışmalı provokatif kampanyalarına bir yenisini ekledi. Marka, en yeni sonbahar 2015 denim kampanyasının odağına seksi yazışmaları ve birliktelik kültürünü yerleştirdi.

Tanınmış moda fotoğrafçılarından Mario Sorrenti’yle çalışılan kampanyada modeller birbirinden provokatif hallerde ve konuşmalarla karşımıza çıkıyor. Sorrenti’nin çektiği fotoğraflar üzerinde ise modeller arasında geçen erotik mesajlaşmalar yer alıyor. Genç jenerasyon için “takılma” kültürünün yaygın olması dolayısıyla markanın, milenyum kuşağıyla bağ kurabilmek adına böyle bir kampanya yapmayı tercih ettiği belirtiliyor.

 

Calvin Klein’ın CMO’su Melisa Goldie’nin konuyla ilgili yorumu ise, “Randevulaşma konusundaki gerçekleri gün yüzüne çıkarıyoruz – buluşma, takılma ve dijital randevulaşma ortamı yoluyla sahip olunan özgürlük… ve bütün bunlar ne kadar ani oluyor” şeklinde oldu.

“Gerçek olaylardan ve insanlardan esinlenilmiştir” söylemi kullanılan kampanyanın videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma da ABD’de seksin giderek daha fazla popüler hale geldiğini kanıtlıyor.

Birçok insan kampanyada bu kadar fazla cinsellik kullanılmasını ahlaka aykırı bulurken, karşılık olarak marka, özellikle bu konuya dikkat çekerek insanların bu konu üzerine konuşmasını hedefliyor.

 

Exit mobile version