Site icon Campaign Türkiye

Calve, yılın transferini Twitter’dan seçti

Transfer döneminde futbol takımlarının renklerine kattığı birbirinden flaş isimlerin sansasyonel etkisini Twitter kampanyasına dönüştüren Calve, etkili bir kampanyaya imza attı.

Kampanyanın sosyal medya kısmını yöneten Wox Digital, #yılıntransferi hashtagi’yle Twitter’da başlattığı kampanyada yeni reklam tool’u network’ü kullanarak toplam, 7.720.000 görüntülenme aldı ve 1.000.000 üzerinde profil ziyareti sağladı. Toplam 11.000’den fazla takipçinin katılım sağladığı kampanyada organik olarak 266 dakika tt’de kalarak etkileşimi %13,2, yeni takipçi sayısını da %5,4 artırdı.

Yurtdışında son derece etkili örneklerini gördüğümüz native adversiting’in Türkiye’de bir ağını yaratan Wox Digital, 52 yüksek etkileşimli içerik üreticisiyle beraber seçilen konuyla ilgili doğal konuşulurluk yarattı ve önceki dönemlerde yapılan ‘XX Fenomen/RT yapısının basit mekanizmasının tersine çevirerek etkileşimin doğal olarak yükselmesini sağladı.

Yeni çıkaracağı sosu takipçileriyle seçen Calve, #yılıntransferi hashtag’iyle takipçilerinden Burger Sos, Ballı Hardal ve Meksika Sos arasında tercih yapmalarını istedi. Twitter’da yüksek etkileşimli içerik üreticilerinin (fenomenlerinin ve troll hesapların) katılımıyla kısa sürede tt’ye giren hashtag üzerinden atılan birbirinden eğlenceli tweetlere anında cevap veren Calve, desteklediği takımı ve sosu yazan takipçilerine forma hediye ederek kampanyayı sonlandırdı.

 

 

Exit mobile version