artwork

Çalışmalarımız 4 eksende devam ediyor

3 yıl önce

0

Sürdürülebilirlik Raporu’nun yayınlanmasına paralel olarak tanımladığımız 4 eksende ilerlemeler de kaydediyoruz.

İnsan ve çevre: Ofis değişimi

Pandemi ile birlikte ofislerimizi, çalışma metotlarını sorguladık. Rapor hazırlık sürecinin bize verdiği ivme ile ofis mekânı değişim kararını 2020 sonunda verdik. Yeni mekanımızla ekip arkadaşlarımızın sağlıklı – güvenli – erişilebilir bir ortamda çalışmasını amaçladık. Yaz aylarında geçeceğimiz yeni ofisimizde daha çok açık alan kullanımı olan ve gün ışığı alan bir bina seçtik. Pandemi sonrası oluşan yeni normale uygun esnek çalışma ortamı kurmak ise diğer bir önceliğimiz oldu. Uzaktan çalışmak isteyenlere erişim, ofis konforuna ihtiyaç duyanlara hijyenik ortak çalışma alanları sunmak amacındayız. Ayrıca yeni binamızın Yeşil ofis olması için de işlemlere başladık.

Topluluk: Room 13

TBWA network sosyal sorumluluk projeleri kapsamında olup farklı ülkelerde uyarlanan Room 13 projesi ilköğretim okullarında sanatsal faaliyetleri destekleme ve atölyeler oluşturma amacını taşımakta. Biz de Mardin’de 2013 yılından beri sanat sınıfımızı aktif olarak yönetmekteyiz. Ekip arkadaşlarımızın g.nüllüğü ile sınıfımızda dersler veriliyor ve her yıl sınıfın giderleri karşılanıyor. 2020’ye girerken TBWA Group çalışanları olarak her yıl yaptığımız yılbaşı çekilişini Mardin’deki okulumuz için yaptık ve her bir öğrenciye hediyeler aldık. Bu hediyeleri seçerken de bir yandan eğitim ve giyim alanındaki temel ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan onları yaratıcılığa, özgünlüğe teşvik edecek hediyeler de seçtik. Topluluk olarak bu sınıfların sayısını arttırma hatta dijital bir platforma taşıma amacındayız.

Topluluk ve yönetişim: TBWA For Good

2015 yılında oluşan TBWA For Good; sivil toplum, kültür sanat ve iletişim sektörlerinde uzman kişi ve kurumların iyilik için iş üretme ve bir network oluşturma amacını taşıyor. Bu oluşumda:

TBWA Group; reklamcılık, etkinlik organizasyonu ve yaratıcı fikirler,

IDEMA; uluslararası kalkınma danışmanlığı ve operasyon yürütme,

Inogarart; kültür sanat girişimciliği alanlarında hizmet sunuyor.

TBWA For Good’un sosyal sorumluluk amaçları:

  • BM Küresel Amaçları konusunda iş dünyasındaki farkındalığı arttırmak,
  • Özel sektörü kalkınma projeleri geliştirme konusunda harekete geçirmek ve “iyi kalpli markalar” yaratmak,
  • Müşteri portföyü, tedarikçi ağı ve kamu kurumlarını amaçlar için bir araya getirmek.

Tüm bu çalışmalar yaratıcılığımızı farklı alanlarda kullanmamızı ve kendi kurumsal sosyal sorumluluğumuzu oluşturmamızı sağlıyor.

Çevre ve yönetişim: TBWA Group Çevre Politikası

Çevre konusunda öncelikli amacımız çevre kuruluşları ile çalışarak sürdürülebilirliği desteklemek. WWF ile TBWA Group olarak aktif şekilde çalışıyoruz ve bu birlikteliği geliştirmeyi istiyoruz. Sürdürülebilirlik raporuna yerleştireceğimiz yıllık hedeflerle bu alanın takipçisi olacağız. Ayrıca paydaşlarımız ile imzalayacağız Çevre Politikası protokolleri ile etki alanımızı geliştirmeyi hedefliyoruz.

Toygun Yılmazer

TBWA Chief Strategy Officer

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 110. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
Heinz Ketçap’tan %100 geri dönüştürülebilir kapak

Heinz Ketchup, 300 milyon kapak tasarrufu sağlayacak %100 geri dönüştürülebilir...

Samsung, Poké Topları’nda Galaxy Buds’ı tanıttı

Samsung, ‘Pokémon’ eğitmenleri için Poké Topları’nda Galaxy Buds’ı tanıttı...