Cafe Grand’Mere geçmiş nesillerdeki kadınlarımızın başarısını kutluyor

Cafe Grand’Mere kadınlar günü yaklaşırken yeni reklam kampanyasında geçmişten görüntülerle kadınların toplumsal hayatta bugün bu noktaya ulaşabilmiş olmasının kaynağını hatırlatıyor.

Büyükannelerimiz olmasaydı hayatımız çok farklı olurdu. BBDO’nun Fransız kahve markası Cafe Grand’Mere için hazırladığı yeni kampanyanın arkasındaki fikir de buradan çıkıyor. Cafe Grand’Mere’in bu reklam kampanyası eşit muamele ve toplumsal değişim için savaşmış bir neslin başarısını kutluyor.

Onları ve onların atılımlarını onurlandırmak doğru bir şey ve CLM BBDO da ‘Thank You Grandma’ filmi ile büyüklerimizin en küçüğünden en çok ses getirenine kadar tüm zaferlerini vurgulamak için arşiv görüntülerinden yararlanıyor.

Bergesel film yapımcısı ve antropolog Sylvain Desmille tarafından yönetilen film, yoğun olarak arşiv görsellerinden oluşuyor. Kadınların toplumdaki bugünkü yerini elde edebilmeleri için gerçekleştirilen dönüşüme öncülük edenleri anıyor. Kapsamlı araştırma, daha az bilinen kadınları gösteriyor: Gönüllü itfaiyeci olan ilk Fransız kadın Françoise Mabille, ilk kadın motosiklet yarış takımının üyesi Violaine Sanson, ilk kadın hava yolu pilotlarından Astrid Hustinx, paraşütçüler Odette Rousseau ve Colette Duval, son olarak ise prestijli bir eğitim kurumu olan École Polytechnique*’e giren ilk kadınlardan Anne Chopinet…

*: École Polytechnique, Paris’in yakınlarındaki Palaiseau bölgesinde bulunan, devlete bağlı yüksek eğitim ve araştırma kurumu. Polytechnique dört yıllık lisans/lisans üstü programıyla tanınmıştır.

Künye

Reklamveren: Café Grand’Mère

Marka Yöneticisi: Mathilde Reymondier

Pazarlama Yöneticisi: Bertrand Sero

Reklam Yöneticisi: Benjamin Dessagne

Ajans: CLM BBDO

Yaratıcı Yönetmenler: Stéphane Santana, Matthieu Elkaim, Théophile Robaglia

Sanat Yönetmeni: Joseph Rozier

Reklam Yazarı: Nicolas Carlotti

Müşteri Direktörleri: Romain Bruneau, Audrey Brahic

Müşteri Yöneticisi: Morgane Bohn

TV Yapımcısı: Tomas Couvry

Strategic Planner CLM BBDO

Prodüksiyon: Curious Film

Yönetmen: Sylvain Desmille

Yapımcı: Adrien Kamir

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.