artwork

Cadbury Wispa Gold hayranlarını yatırım yapmaya davet ediyor

2 sene önce

0

Cadbury, hayranlarını sınırlı sayıda üretilen Wispa Gold Hazelnut Flavor barına yatırım yapmaya davet ediyor ve karşılık olarak sınırlı sayıda üretilen çikolata barlarından veriyor.

Wispa Gold Hazelnut; kripto para birimi, hisse senedi, gümüş veya altın gibi değerlendiren kampanya tarafından “nadir ürün statüsüne” yükseltiliyor.

“Yeni bir altın türü” kampanyası, bir #WispaGoldHF hissesinin 69p karşılığında satın alınmasına olanak sağlıyor (bunun Cadbury’nin bulunduğu Mondelez Group’unda gerçek bir hisse olmadığını unutmayın). Hisselerin değerine ilişkin güncellemeler @CadburyUK Twitter hesabında paylaşılacak.

Kampanya boyunca hisselerin değeri, 3 Eylül’de bir hayali hissenin nihai değeri açıklanana kadar dalgalanacak. Hissedarlar daha sonra Wispa Gold Fındık barları ile geri ödeme alacaklar – bir hissenin değeri altı barı geçmeyecek. Ürün, İngiltere raflarına çıkmadan önce yatırımcıların eline geçecek.

VCCP London, sosyal medya, basın ve halkla ilişkiler genelinde yayılan entegre bir marka kampanyasıyla İngiltere pazarında Wispa Gold Hazelnut’ı lanse etmek için VCCP CX ile birlikte çalıştı.

Cadbury Junior Marka Yöneticisi Joshua Collier: “Tıpkı gerçek altın gibi, barlarımızı yeni (ve eğlenceli) bir ürüne dönüştürmeye karar verdik; hayranlarımıza, arkadaşları ve aileleriyle paylaşabilecekleri sınırlı sayıda çikolata barından çok lezzetli bir kar payı alma şansı verdik.”

Bar, 6 Eylül’den itibaren genel satışa çıkıyor.

Künye

Ürün: Wispa Gold Hazelnut

Ajans: VCCP London

PR Ajansı: PR Golin

Medya Satın Alma: Carat

Senin için
Tümünü göster
Coca-Cola yaz sezonu için hazır

Coca-Cola, müzik platformu Coke Studio’dan ilk orijinal parçasıyla yaz müzik...

Subway menü değişikliğine gidiyor

Fast-food zinciri Subway, İngiltere ve İrlanda’da menüsünde yaptığı en büyük...